Delegacja powiatu tarnowskiego uczestniczyła w międzynarodowym forum gospodarczym na Białorusi
access_time 2010-07-14 12:46:54
Delegacja powiatu tarnowskiego uczestniczyła w międzynarodowym forum gospodarczym na Białorusi, w którym wzięli udział przedstawiciele miejscowych firm oraz z Polski, Litwy, Słowacji, Rosji.

Przedsiębiorców z powiatu tarnowskiego reprezentowali przedstawiciele branży mechanicznej, budowlanej, elektrycznej i surowców mineralnych.

Misja gospodarcza odbyła się dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie z białoruskimi samorządami. Jak podkreśla Adam Szpak z Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który wspólnie z Wiesławem Gadziałą, dyrektorem Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego brali udział w forum, celem wyjazdu było przeprowadzenie wstępnych rozmów z firmami białoruskimi, zapoznanie z warunkami prowadzenia biznesu na terenie Białorusi i nawiązanie kontaktów. – Nasza propozycja spotkała się z zainteresowaniem, zarówno Białorusinów, jak i innych firm zza naszej wschodniej granicy. Stworzył się dobry klimat dla kontaktów zarówno polsko-białoruskich, jak i z firmami ze wschodu. Czekamy teraz, aby deklaracje, które padły na Białorusi, przełożyły się na współpracę – dodaje Adam Szpak.

Warto zaznaczyć, że była to kolejna wizyta przedsiębiorców i samorządowców na Białorusi. A kontakty zaczęły się od podpisania dwa lata temu porozumienia pomiędzy powiatem tarnowskim i Nieświeżem na Białorusi. Zakłada ono m.in. właśnie współpracę i wymianę gospodarczą pomiędzy firmami działający mi na terenie tych dwóch samorządów.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A