Wiosenne inwestycje rozpoczęte na dobre
access_time 2010-05-05 08:59:34
Rozpoczęły się wiosenne remonty dróg należących do powiatu tarnowskiego. Modernizacja jest prowadzona na kilku ważnych odcinkach - finansowana jest z budżetu powiatu a także Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz za pieniądze, które samorząd otrzymał na usuwanie szkód powodziowych.

Blisko 30 mln zł - tyle będzie kosztować naprawa i modernizacja dróg, która rozpoczęła się już na dobre w powiecie tarnowskim. Tegoroczna, wyjątkowo sroga zima, pozostawiła po sobie sporo zniszczeń. Jej negatywne skutki widoczne są gołym okiem. Wiosenna aura odsłoniła uciążliwe nierówności i ubytki, z którymi teraz starają się "walczyć" służby drogowe. Nie zakończy się jednak tylko na pozimowym łataniu ubytków. Nowych nawierzchni doczekają się mieszkańcy kilku gmin - w niektórych przypadkach drogi - można tak śmiało powiedzieć - zmienią się nie do poznania. - Będą szersze, wzdłuż nich wybudowane zostaną chodniki, powstaną zatoki autobusowe. To dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, które pozyskał powiat tarnowski a także środkom z tzw. schetynówek i naszego budżetu - podkreśla odpowiedzialny za inwestycje drogowe Adam Szpak, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Część prac prowadzona jest już np. w gminie Wojnicz. Tam zniszczona droga, która przez lata poruszały się samochody i maszyny rolnicze, za kilkanaście dni nabierze zupełnie nowego wyglądu. - Użytkownicy dróg, zarówno kierowcy, rowerzyści, jak i piesi, będą zadowoleni z efektów wykonanych prac - cieszy się Wiesław Armatys, radny powiatu tarnowskiego . Cześć z nich potrwa do jesieni, niektóre zakończą się już za kilka tygodni. Wszystkie mają być wykonywane z jak najmniejszymi utrudnieniami dla kierowców. Warto zaznaczyć, że utrzymanie w dobrym stanie dróg należących do powiatu tarnowskiego to bardzo duże wyzwanie - samorząd zarządza bowiem siecią drogową w sumie liczącą aż 580 kilometrów.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A