A żebyś wiedział!
access_time 2010-06-23 18:46:50
„Człowiek uczy się przez całe życie”. Banał? Być może, ale prawdziwy. Szczególnie dziś, kiedy o pozycji społecznej i statusie zawodowym coraz częściej decyduje głowa pełna pomysłów oraz posiadana wiedza i umiejętności. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że bezrobocie najmocniej dotyka ludzi o niskim wykształceniu, ale i osoby z tytułem magistra czy profesora muszą pamiętać, że rynek pracy automatycznie eliminuje tych, którzy przestają się kształcić.

Całe szczęście branża edukacyjna i szkoleniowa rozwija się w niezłym tempie. Szkoły i uczelnie państwowe już od parunastu lat mierzą się z konkurencją placówek niepublicznych. Nawet przedszkola i żłobki specjalizują się i uatrakcyjniają swoją ofertę.


W dobie otwartych granic i dużej mobilności społeczeństwa kursy językowe stają się czymś naturalnym i powszechnym, tak samo jak korepetycje, czy kursy zawodowe. Do tego na rynku edukacyjnym istnieje niezliczona ilość studiów: licencjackie, podyplomowe, doktoranckie, MBA. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Jak zwykle z pomocą przychodzi nam Internet. Doskonałym przykładem portalu, który stara się być platformą pomiędzy tymi, którzy szkolą i chcą się szkolić jest edumix (www.edumix.pl). To taka szybka, przejrzysta i intuicyjna wyszukiwarka, dla wszystkich zainteresowanych nauką i oświatą oraz doskonałe miejsce prezentacji ofert edukacyjnych. Mapka pomaga odfiltrować ofertę z pożądanego regionu. A potem możemy podążać według kategorii, nazwy kursu a nawet według klucza dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jednak kliknięcie w przycisk „szukaj” to dopiero początek sukcesu. Droga do celu wiedzie przez wytrwałość i konsekwencję. Brzmi to tak samo banalnie, jak stwierdzenie na samym początku, ale to ci, którzy wyśmiewają się z banałów i z politowaniem komentują tych, którzy „uczą się całe życie i głupi umierają” zasilają szeregi bezrobotnych lub w najlepszym przypadku sfrustrowanych i niedocenionych pracowników. Zamiast czekać na cud i zaklinać szczęście skreślając kolejny kupon totolotka, lepiej wyprzedzić innych potrafiąc więcej, wiedząc lepiej i myśląc szybciej.

Zawsze warto się uczyć. A żebyś wiedział…


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A