Listy startowe Pucharu Świata w Moskwie - w zawodach wystartuje pięciu Polaków
access_time 2010-06-16 13:25:04
Znane są listy startowe Pucharu Świata we wspinaczce sportowej, który odbędzie się w najbliższy weekend w Moskwie. W zawodach wystartuje pięciu Polaków. Nie zabraknie m.in. tarnowskiej zawodniczki, Edyty Ropek.

Druga tegoroczna edycja Pucharu Świata w konkurencji wspinaczki na czas odbędzie się 20 czerwca w samym sercu Moskwy. Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej opublikowała listy startowe, na których znaleźli się najlepsi zawodnicy świata w tej konkurencji. W sumie w zawodach wystartuje 43 mężczyzn i 24 kobiety, najliczniejszą reprezentacje wystawili gospodarze: 20 mężczyzn i 12 kobiet.

Polskę reprezentować będzie piątka zawodników, na czele z zawodniczką Alpinus Azoty Tarnów Team Edytą Ropek (MKS Tarnovia), Moniką Prokopiuk (Skarpa lublin), Łukaszem Świrkiem (SMG Lubin), Jędrzejem Komosińskim (PGNiG AZS PWSZ Tarnów) i Tomaszem Oleksym (MKS Tarnovia).

Zmagania na czas odbędą się na 14 metrowej ścianie wspinaczkowej, w formacie klasycznym tej konkurencji. Na godzinę jedenastą przewidziane są eliminacje, zaś o piętnastej rozpoczną się finały. Wyniki rywalizacji powinny być publikowane on-line na stronie IFSC. Relacja z zawodów zapowiadana jest pod adresem: http://c-f-r.ru/inf/projects/wc2010en/

To będą trudne zawody, Rosjanie mają bardzo dobrych zawodników, wystawili liczną reprezentację. Przyjadą Chińczycy, Ukraińcy, Kazachowie, Wenezuelczycy – to silne ekipy. Rywalizacja odbędzie się na klasycznych czasówkach, ciężko przewidywać wyniki, wszystko jest możliwe. Ja jestem dobrze przygotowana, ostatni miesiąc spędziłam trenując właśnie na drogach klasycznych, między innymi na TOSiRze w Tarnowie – mówi Edyta Ropek.

Warto przypomnieć, że zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl w 2008 roku właśnie w Moskwie wywalczyła srebrny medal, który zagwarantował jej zdobycie pierwszego w karierze Pucharu Świata.

Edyta obecnie, z 65 punktami zajmuje trzecie miejsce w rankingu Pucharu Świata 2010. W World Ranking, z 159,48 punktami plasuje się na pierwszej pozycji,


Info: edytaropek.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A