Mobil 1 Tour – mocna dawka motoryzacji - 19 i 20 czerwca w Tarnowie
access_time 2010-06-15 09:44:27
Symulatory bolidów F1, test dachowania, spotkania z żużlowcami, konkursy i szansa wygrania zapasu oleju silnikowego na pięć lat oraz kursu techniki jazdy. To zaledwie wybrane atrakcje objazdowej imprezy motoryzacyjnej Mobil 1 Tour, która w najbliższy weekend odbędzie się w Tarnowie.

Atrakcje na Mobil 1 Tour rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00 przy centrum handlowym Echo, a w niedzielę przeniosą się pod stadion żużlowy, by od godz. 15.00 towarzyszyć szlagierowi żużlowej Ekstraligi: Tauron Azoty Tarnów – Unibax Toruń. Dla fanów żużla ciekawie zapowiada się strefa kibica, w której każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z klubowym motorem, a w sobotę dodatkowo spotkać się z zawodnikami miejscowej drużyny żużlowej.

Znakiem rozpoznawczym imprezy jest duży, czarny namiot Mobil 1. Podczas Mobil 1 Tour nie tylko pasjonaci żużla, ale również fani szybkich samochodów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą symulatora bolidu Formuły 1. Mobil 1 już od wielu lat jest partnerem technologicznym zespołu Vodafone McLaren Mercedes, dostarczając mu paliwo oraz środki smarne. Dlatego też nawiązanie do wyścigów Formuły 1 często pojawia się na imprezach organizowanych przez tego producenta olejów silnikowych.

Mobil 1 Tour ma także przypomnieć kierowcom o zasadach bezpiecznej jazdy i nauczyć, jak reagować w trudnej sytuacji na drodze. Każdy, kto odwiedzi imprezę, będzie mógł przejść test na symulatorze dachowania oraz nauczyć się bezpiecznych technik wychodzenia z samochodu. Oprócz dachowania uczestnicy imprezy będą mogli za pomocą autogogli zobaczyć, jak szalenie niebezpieczna jest jazda po spożyciu alkoholu.

Na imprezę zdecydowanie warto przyjechać własnym samochodem. Ciekawą propozycją dla kierowców będzie sobotnia strefa Pit Stop, w której mechanicy sprawdzą poziom oleju oraz BEZPŁATNIE uzupełnią jego ubytek. Podczas imprezy będzie można również wziąć udział w konkursach, w których na zwycięzców czekają między innymi kurs techniki jazdy i zapas oleju silnikowego na pięć lat. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli o dzieciach, dla których przygotowali specjalne niespodzianki.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Eska, Tygodnik Temi, Auto Świat, Radio Gra, Panorama Leszczyńska, Radio Elka, Gazeta Częstochowska, Radio Katowice, Gazeta Lubuska.


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A