Festiwal "Muzyczne Tarasy 2010" - letnia propozycja koncertowa Mościckiego Centrum Kultury
access_time 2010-07-22 15:14:52
Festiwal "Muzyczne Tarasy 2010" rozpoczyna się 1 lipca, w każdy kolejny czwartek zapraszamy na niezapomniany wieczór z muzyką.

Tango żyje. Jest inne niż to sprzed stu lat, bo inne być musi. Nie ma już przecież Buenos sprzed pierwszej wojny. Ale tango choć inne - istnieje. Tym, który stwierdził, że nie można powtarzać w nieskończoność ogranych kawałków, był Astor Piazzolla, syn emigrantów z Włoch, urodzony w Argentynie. To on był prekursorem stylu tango nuevo, pierwszym kompozytorem, który zwrócił uwagę na twórcze możliwości tkwiące w tangistycznej formule.

Muzyczne Tarasy 2010 w znacznym stopniu rozbrzmiewać będą tangiem. W programie znajdą się m.in.: tanga polskie i argentyńskie w wirtuozowskich aranżacjach, pokazy tanga, najbardziej znane utwory Astora Piazzolli czy Richarda Galliano ale także kompozycje, które rzadko można usłyszeć w salach koncertowych oraz autorskie programy znakomitych muzyków. Pojawią się również utwory skomponowane specjalnie na Muzyczne Tarasy m.in.: przez Krzesimira Dębskiego. Tegoroczny cykl koncertów uświetni również muzyka zakorzeniona w tradycji flamenco i world music oraz kompozycje w stylu new musette.

Wśród wykonawców: Wiesław Prządka - wirtuoz, któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce, koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grzegorz Frankowski, Sebastian Wypych – najlepsi polscy kontrabasiści, znakomity skrzypek Adam Wajrak, aktorka i wokalistka Anna Dereszowska czy para mistrzowska tanga Anna Iberszer i Jakub Korczewski.

Muzyczne Tarasy 2010 rozpoczynają się 1 lipca, w każdy kolejny czwartek zapraszamy na niezapomniany wieczór z muzyką. Podczas ostatniego koncertu 29 lipca na zaproszenie Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie, Stowarzyszenia Pro Musica Mundi i Ambasady Republiki Argentyńskiej wystąpi Daniel Binelli - legenda argentyńskiej sceny tangowej, bandoneonista, członek zespołu Astora Piazzolli! Daniel Binelli da w Polsce tylko dwa koncerty, jako pierwszy w Tarnowie.

Koordynacja i prowadzenie Muzycznych Tarasów - Karolina Wójs.

KONCERTY:

1 lipca, godz. 20.00 - koncert zespołu QUE PASSA
Miejsce: Tarasy Mościckiego Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, Tarnów, bilet: 15 zł

8 lipca, godz. 20.00 - koncert zespołu Machina del Tango
Miejsce: Mościckiego Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, Tarnów, bilet: 30 zł

15 lipca, godz. 20.00 - koncert zespołu NEW MUSETTE QUARTET
Miejsce: Tarasy Mościckiego Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, Tarnów, bilet: 20 zł

22 lipca, godz. 20.00 - koncert zespołu New Tango Bridge
Miejsce: Tarasy Mościckiego Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, Tarnów, bilet: 20 zł

29 lipca, godz. 20.00 - koncert DANIEL BINELLI (Argentyna) i Polly Ferman
Miejsce: Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10, Tarnów, bilet: 40 zł

Głównym sponsorem koncertu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Ilość miejsc ograniczona! Karnet umożliwiający wstęp na wszystkie koncerty - 80 zł.

Sprzedaż i rezerwacja biletów: kasa MCK, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 21


1 lipca, godz. 20.00, Koncert zespołu QUE PASSA

Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music i tango, naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Que Passa to także autorskie kompozycje leadera zespołu, gitarzysty i wokalisty Jarosława Dzienia. Styl grupy jest rozpoznawalny i unikatowy. Wirtuozeria i pasja muzyków Que Passa porywa publiczność we wszystkich krajach, w których występują. Koncert zespołu to energia, która pozostawia po sobie niezatarte wrażenia.

W swojej dotychczasowej historii grupa wykonała przeszło 500 koncertów. Zespól występuje w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Hiszpania, Mołdawia, Rumunia, Włochy, Polska. Wśród muzyków z którymi współpracuje są m.ni.: Marcin Gałażyn (Motion Trio), Paweł Mąciwoda (Scorpions), Kuba Badach, Benek Maseli i Jacek Królik.

Zespół tworzą:

Jarosław Dzień – gitara akustyczna i flamenco, vokal
Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna
Kuba Mietła – akordeon
Łukasz Adamczyk – gitara basowa
Mirek Hady – cajon, instr. perkusyjne
Tomas Sanchez - instr. perkusyjne

Dyskografia: Good Day (2000), Malcolm (2003), For You (2008), Street Lights (2009)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A