Festiwal chórów w Tarnowie
access_time 2010-06-10 14:38:14
Chóry z diecezji tarnowskiej i z całej Polski mogą wziąć udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej "Sacra Ecclesiae Cantio - Tarnów 2010" oraz w IV Festiwalu Chórów Diecezji Tarnowskiej. Odbędzie się on 25 września, zapisy trwają do końca czerwca.

Podczas konkursowych przesłuchań punktem centralnym będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Wiktora Skworca, w ramach której śpiewy wykonają wspólnie wszystkie chóry biorące udział w Festiwalu.

Mówi dyrektor Festiwalu ks. Grzegorz Piekarz :
lub ->POBIERZ


Jury oceniać będzie: intonację, artykulację, ekspresję muzyczną, dobór repertuaru, oraz prezencję chóru podczas występu.

W jury zasiądą prof. Lidia Matynian-Hałoń - prorektor Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Marta Zoszak-Wierzbieniec - dziekan Wydziału Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie w Rzeszowie, dyr. Filharmonii Rzeszowskiej, ks. prof. dr hab. Andrzej Zając - kierownik katedry Muzyki Kościelnej w PAT w Krakowie i prof. dr Jerzy Kurcz - Akademia Muzyczna w Krakowie.

Celem Festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej, konsolidacja środowiska chóralnego i podnoszenie kultury muzycznej.

Każdy chór zobowiązany jest wykonać w układzie wielogłosowym a cappella przynajmniej trzy dowolne utwory religijne z własnego repertuaru zróżnicowane stylistycznie i jeden utwór obowiązkowy.

Chóry, które uzyskają pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne. Ponadto zostaną przyznane przez jury trzy wyróżnienia dla najlepszych chórów diecezji tarnowskiej.

Zapisy do udziału w Festiwalu przyjmuje Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej Tarnowie. Bliższe informacje można uzyskać na stronie: www.muzyka.diecezja.tarnow.pl, link: Festiwal chórów.


Przygotowała Ewa Biedroń - DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A