Wsparcie od kibiców i radnych dla powodzian
access_time 2010-06-08 17:13:07
Blisko dwa i pół tysiące złotych dla powodzian to efekt zbiórki przeprowadzonej wśród kibiców żużlowych oraz tarnowskich radnych. Pieniądze, które trafiły do tarnowskiego oddziału Caritas, służą już ofiarom powodzi. Zakupiono za nie trzy osuszacze, z których korzystają mieszkańcy Woli Rogowskiej.

Zbiórka wśród tarnowskich radnych odbyła się podczas sesji Rady Miejskiej w Tarnowie 26 maja. Radni składający dowolne datki wsparli powodzian kwotą 450 zł, która w całości została przekazana tarnowskiej Caritas.

Kilka dni później wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie pojawili się na stadionie Unii Tarnów prowadząc zbiórkę wśród kibiców meczu Unia Tarnów – Unia Leszno. Mimo że tego samego dnia prowadzona była zbiórka także we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej kibice raz jeszcze sięgnęli do portfeli ofiarowując na rzecz poszkodowanych ponad 2 tysiące złotych. – Dziękuję za każdą przekazaną złotówkę i zapewniam, że zostanie ona dobrze wykorzystana – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A