Milion złotych dla Haiti
access_time 2010-02-12 14:18:53
Kwotę jednego miliona złotych przekazali mieszkańcy diecezji tarnowskiej dla Haiti. To efekt zbiórki po puszek, która odbyła się przed kościołami 24 stycznia i wpłat indywidualnych na konto Caritas. Mieszkańcy diecezji okazali się solidarni z ludźmi, którzy w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi stracili najbliższych i dorobek całego życia.

Hasło tegorocznego Roku Duszpasterskiego - "Bądźmy świadkami Miłości" dla mieszkańców diecezji nie jest tylko pięknie brzmiącym wezwaniem. Dali temu dowód niezwykle hojnie zapełniając skarbonki kwestujących przy kościołach wolontariuszy Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Mimo siarczystego mrozu nikt nie przechodził obok kwestujących obojętnie- mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor tarnowskiej Caritas.

Mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej:
lub ->POBIERZ


Caritas Diecezji Tarnowskiej przekaże dla Haiti kwotę 1 miliona złotych poprzez Caritas Polska i Caritas Internationalis. To wkład diecezji tarnowskiej w budowę szkoły w Jacmel - miejscowości w 90% zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi.

Dyrekcja Caritas dziękuje wszystkim, którzy pomogli mieszkańcom Haiti.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A