Wojtek Pilichowski Band z nową płytą w Tarnowie! - 5 marca
access_time 2010-03-04 16:52:59
Fenomenalny basista Wojtek Pilichowski początkiem marca ponownie odwiedzi Tarnów. Jeden z najpopularniejszych polskich instrumentalistów, którego sława już dawno przekroczyła wszelkie geograficzne granice wystąpi w Tarnowie z najnowszym albumem zat. Fair Of Nosie. Będzie to drugi koncert na jego polskiej trasie koncertowej promującej nowy krążek. Od poprzedniego wydawnictwa TT Band (wym. Pi Band) uległ znacznemu odświeżeniu. Najlepszemu polskiemu „Bass-Manowi” towarzyszyć będą młodzi szalenie zdolni muzycy, z których niektórzy skończyli dopiero dwadzieścia lat życia. Zapowiada się więc niezwykły, pełen dobrego klimatu, brzmienia i mięsistego basu koncert.

Nowy, dziewiąty album Wojtka Pilichowskiego pod tytułem Fair of Noise to kolejna wirtuozerska produkcja na najwyższym, światowym poziomie. Prace nad płytą trwały trzy lata. Oprócz utworów instrumentalnych znalazły się piosenki. Dobór muzyków, z którymi pracował Wojtek nie jest przypadkowy. To swoisty mix doświadczenia i młodości. Obok dziewiętnastoletniej Leny Romul (saxofon i śpiew) występuje także Reggie Worthy basista i chórzysta takich gwiazd jak Tina Turner i N'Sync, który w duecie z Hanią Stach zaśpiewał Superstition (S. Wonder). Na płycie znajdziemy jeszcze jeden cover, który Wojtek zaśpiewał ze Zbigniewem Hołdysem. Innym, specyficznym dueatem jest duet Wojtka i Stanisława Grzesiuka w "Szemranym Kawałku".

Większość materiału nagrał perkusista Radek Owczarz a w dwóch utworach wystapił Joel Rosenblatt - jeden z największych perkusistów na świecie.

Płyta została wyprodukowana wspólnie przez dwóch Wojtków: Pilichowskiego i Olszaka. W nagraniu albumu "Fair of Noise" wzięli udział także: na gitarach: Michał Grymuza, Artur Boo-Boo Twarowski, Wiktor Tatarek. Na instrumentach klawiszowych Wojtek Olszak i Tomasz Świerk. W jednym z utworów zaśpiewała Elżbieta Stasiuk, która jest też autorką dwóch tekstów na płycie.

Album był nagrywany w pięciu studiach nagrań w zależności od potrzeb brzmieniowych i wizji producenckich. Pomimo zderzenia utworów wokalnych i instrumentalnych płyta spójna w brzmieniu i konsekwentna stylistycznie.

Koncert Wojtka Pilichowskiego
5 marca 2010, godz. 19.30, Piwnice TCK, Tarnów- Rynek 5.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w TCK, Tarnów-Rynek 5

Informacje: www.tck.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A