Nowy samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy
access_time 2010-04-30 08:58:18
Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy koło Żabna ma już nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, a także poruszających się na wózkach inwalidzkich. W czwartek odbyło się przekazanie pojazdu dla DPS-u.

Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 127 tys. 475 zł, z czego 30% kwoty pochodziło z dofinansowania pozyskanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - "Program wyrównywania różnic między regionami II" daje możliwość pozyskania dotacji na zakup specjalnie wyposażonego pojazdu - mówi Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski. - Wygospodarowaliśmy potrzebną kwotę z budżetu powiatu i otrzymaliśmy dotację. Dzięki temu podopieczni DPS mają teraz ułatwiony dostęp do specjalistycznej opieki medyczne, mogą być przewożeni na różnego spotkania integracyjne, które służą ich rozwojowi - dodaje wicestarosta.

Nowy samochód ma możliwość jednoczesnego przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów poruszających się o własnych siłach. Pojazd marki Ford zastąpi wysłużonego - 11-letniego Volkswagena. - W Sieradzy nie ma poradni specjalistycznych, zmuszeni więc jesteśmy do korzystania z porad lekarzy w Żabnie, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej czy nawet w dalekim Krakowie - mówi Renata Rubacha, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. - Zakup samochodu w znacznym stopniu usprawni realizację usług świadczonych na rzecz mieszkańców oraz obniży koszty związane z dotychczasową eksploatacją - dodaje pani Renata.

Nowy samochód trafił już do Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, gdzie przebywa obecnie blisko 90 kobiet przewlekle psychicznie chorych. W większości posiadają one znaczny stopień niepełnosprawności, mając duże problemy z poruszaniem się.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A