Kolejna odsłona Pucharu Polski na Eska Bike Maratonie (Tarnów - 10 lipca)
access_time 2010-07-09 14:15:58
W sobotę 10 lipca odbędzie się kolejna edycja Bike Maratonu w Tarnowie. Jest to wydarzenie o charakterze wielkiej imprezy plenerowej: sport i zabawa dla wszystkich. To połączenie profesjonalnej imprezy sportowej: oznakowanie, pomiar czasu, klasyfikacja, nagrody oraz szereg atrakcji dla wszystkich: konkursy, występy, koncerty.


- Bike Maraton, przez dziesięć lat, zapracował na miano ważnej sportowo-rekreacyjnej imprezy. To zasługa organizatorów, ale przede wszystkim uczestników, których setki meldują się na metach kolejnych wyścigów. Cieszę się, że jeden z nich odbywa się w Tarnowie - polskim biegunie ciepła. Zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek - i tych którzy dopiero zaczynają swoją rowerową przygodę i tych, którzy mają na koncie poważne kolarskie sukcesy. Skorzystajcie z zachęty organizatorów i zamiast siedzieć w domu, poczujcie atmosferę sportowej rywalizacji. Tarnów to miasto, w którym z roku na rok przybywa ścieżek rowerowych. Już mamy ich ponad 50 kilometrów, docelowo mają połączyć wszystkie dzielnice Tarnowa. Tarnów to wreszcie ciepłe miasto ciepłych ludzi. Liczę, że w Tarnowie znów pojawią się setki uczestników Bike Maratonu i pokażą, jak można spędzać wolny czas, realizując swoje pasje. - zaprasza Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

W Tarnowie dodatkowo to oprócz kolejnej odsłony Pucharu Polski w Maratonach MTB, Mistrzostwa Małopolski, Mistrzostwa Gazowników i Mistrzostwa Ciepłowników w Maratonie MTB. Tarnowska trasa przygotowana została specjalnie ze względu na Puchar Polski. Na dystansie Mega i Giga ścigać się będą oprócz amatorów, czołówka kolarzy górskich z licencjami PZKol. Zawodnicy do wyboru będą mieli tradycyjnie trzy dystanse o długości Haro - 26 kilometrów, Mega 61 kilometrów oraz Giga 82 kilometry. Podłoże trasy zróżnicowane z dominacją leśnych duktów i ścieżek. Trudność trasy w skali od 1 do 6 to na dystansie Haro - 3 a na dystansie Mega i Giga - 4.

Więcej o trasie na stronie: http://bikemaraton.com.pl/imprezy/y/2010/eid/58/sub/trasa

Miejsce startu i mety V edycji Eska Bike Maratonu w Tarnowie to Lotnisko Aeroklubu Tarnowskiego ul. Lotnicza. Start punktualnie o godzinie 11.00, 10 lipca w sobotę.

Tradycyjnie na Eska Bike Maratonie w Tarnowie Mini Bike Maraton dla wszystkich dzieci, losowanie nagród w Tomboli dla zawodników. Oprócz tego dla wszystkich, którzy przyjdą na Lotnisko możliwość wzięcia udziału w co godzinnym losowaniu cennych nagród od sponsorów Bike Maratonu - Festiny, Campusa, Enervita, Harfy Harysson.

Program Imprezy

09.07.2010 (piątek)

16.00 - 21.00   zapisy w Biurze Zawodów
16.00 - 21.00   Centrum Informacji

10.07.2010 (sobota)

7.30 – 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych
11.00 - start GIGA, MEGA i HARO Maratonu 

11.15 – 11.30 - przyjmowanie zapisów do konkursów i wyścigów dla dzieci (centrum zabaw przy scenie)
11.45 - wyścigi dla dzieci  (max. pętla 1 km)
Od 12.00- 16.00 co godzinę losowanie nagród dla publiczności.  
17.00 - zamknięcie trasy Bike Maraton na wszystkich dystansach  

rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród:
od. 14.00 - HARO Bike Maraton
od  15.00 - MEGA Bike Maraton
od. 16.00 - GIGA Bike Maraton

- Branżowe
   - Drużynowa i Rodzinna  

13.00 - 18.00 - losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Bike Maratonu

Więcej informacji i szczegóły na temat imprezy: www.bikemaraton.com


Info i zdjęcie: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A