WTZ jeszcze większy
access_time 2010-01-07 19:29:53
Noworoczny prezent otrzymali niepełnosprawni od władz Tarnowa. Decyzją prezydenta Ryszarda Ścigały, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 został powiększony o cztery dodatkowe miejsca dla osób z niepełną sprawnością intelektualną. Teraz placówka świadczy bezpłatną pomoc dla 40 niepełnosprawnych.

Środki na pokrycie kosztu pobytu dziennego nowych uczestników w 90 proc. przekaże PFRON, a w 10 proc. miasto Tarnów – informuje kierownik Warsztatu Tomasz E. Wardzała. Jeszcze w styczniu rozpoczną się zajęcia w nowej pracowni, zajmującej się wykonywaniem biżuterii, a w ciągu roku zostanie uruchomiona pracownia ceramiki artystycznej. Tym samym Warsztat przy Hodowlanej będzie dysponował dziesięcioma nowoczesnymi pracowniami, w których będą rehabilitowani niepełnosprawni z Tarnowa i okolic.

Do tej pory osoby upośledzone korzystały z ciekawych zajęć w pracowni gospodarstwa domowego, komputerowo-internetowej, rehabilitacji układu ruchu, terapii logopedycznej, terapii psychologicznej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, rękodzieła artystycznego oraz drewna i metalu.

Dla niepełnosprawnych są organizowane wycieczki, także do miejsc związanych z życiem i działalnością patrona wtz – Jana Pawła II. Niepełnosprawni byli do tej pory w Rzymie, Warszawie, Krakowie, Starym Sączu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanem i Wadowicach. Uczestnicy wtz co tydzień biorą udział w ćwiczeniach na basenie, w rehabilitacji ruchowej w hali sportowej, a co miesiąc otrzymują trening ekonomiczny, który przeznaczają na swoje potrzeby. Raz w miesiącu idą do kina lub do teatru, do baru lub do restauracji.

Aby zostać uczestnikiem wtz przy ul. Hodowlanej wystarczy posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do warsztatu. Takie dokumenty wydają zespoły do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności przy ul. Okrężnej i Szujskiego w Tarnowie.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem 014 627-35-03 oraz w internecie na stronie www.wtzjp2.pl.


Info: Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A