Plac Dworcowy będzie całkowicie przebudowany
access_time 2010-03-31 18:47:45
Plac Dworcowy ma być całkowicie przebudowany w granicach własności terenu PKP z odtworzeniem układu historycznego nawierzchni Placu. Dokumentacja projektowa, według której będzie realizowana przebudowa Placu posiada wszelkie niezbędne uzgodnienia oraz decyzje pozwolenia na budowę. W spotkaniu w tej sprawie, z przedstawicielami PKP S.A. Oddział Dworce Kolejowe, z ramienia magistratu, uczestniczył Zastępca Prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

Obecnie PKP ma problem z rozbiórką budynku handlowego zlokalizowanego po północno- zachodniej stronie Placu, gdyż pomimo, iż wszelkie postępowania formalno-prawne z najemcą zostały uzgodnione i sfinalizowane, do dnia dzisiejszego nie opuścił obiektu. Pozostawienie go w jego obecnym stanie i kształcie jest niemożliwe, gdyż nie jest on historycznym elementem układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków. Likwidacja tego obiektu jest warunkiem niezbędnym do ostatecznego uporządkowania otoczenia zabytkowego budynku Dworca.

Ustalono także z przedstawicielami PKP S.A. zasady współpracy przy realizacji przebudowy ul. Dworcowej w kierunku wschodnim do ul. Bandrowskiego.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A