Klasa policyjna będzie "hitem" w Ryglicach
access_time 2010-03-31 14:05:53
Klasa "policyjna" ruszy od nowego roku szkolnego w Ryglicach. Czy okaże się hitem na miarę klas wojskowych działających w Gromniku? Samorząd powiatowy jest przekonany, że tak.

Prowadzony przez powiat tarnowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach zaprasza od września absolwentów gimnazjum do kształcenia w klasie policyjnej. - Nasza oferta przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłości chciałaby pracować w policji, straży pożarnej, granicznej, miejskiej, w wojsku lub w agencji ochrony. Przygotujemy też młodzież do dalszego kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wewnętrznych - mówi dyrektor szkoły Teresa Połoska.

Magnesem dla młodzieży ma być również bardzo szeroka współpraca międzynarodowa szkoły, wyjazdy do jednostek i komend policji, zajęcia na strzelnicy sportowej, ćwiczenia terenowe i obozy szkoleniowe.

W ciągu trzech lat nauki uczniowie będą uczestniczyć m.in. w zajęciach prowadzonych przez wykładowców ze szkoły policyjnej, m.in. z prawa, kryminalistyki, prewencji, technik obrony i z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Na koniec nauki przeprowadzane będą testy, które trzeba przejść, aby pracować w policji. Starosta tarnowski Mieczysław Kras wraz z komendantem miejskim policji w Tarnowie Zbigniewem Ostrowskim podpisali porozumienie o współpracy w tym zakresie. - Liczę na bardzo owocną działalność. Nasi policjanci będą na zajęciach praktycznych mieć m.in. musztrę ogólną i policyjna, uczyć się stosować środki przymusu bezpośredniego, prowadzenia działań prewencyjnych i rozpraszających, posługiwanie się maskami przeciwgazowymi oraz treningi walki wręcz i ćwiczenia na torach sprawnościowych - podkreśla komendant Ostrowski. Zdaniem starosty tarnowskiego, klasa ma szansę być hitem na miarę klas wojskowych w szkole ponadgimnazjalnej w Gromniku. - Widzimy zainteresowanie młodzieży takimi właśnie specjalnościami. Młodzi ludzie nie wstydzą się nosić mundurów i coraz chętniej garną do takich właśnie szkół - dodaje Mieczysław Kras.

Ciekawostką jest fakt, że uczniowie, którzy zdecydują się od września uczyć w Ryglicach, oprócz standardowej nauki języka angielskiego i niemieckiego, będą nabywali umiejętności posługiwania się językiem włoskim.

Ponadto w klasach policyjnych realizowany jest projekt "Twoja Inwestycja w Przyszłość". Wszystkie zajęcia realizowane w ramach projektu są dla uczniów bezpłatne. W cyklu kształcenia zaplanowano 5 teatralnych spotkań edukacyjnych połączonych z wyjazdami na spektakle, wycieczkę do Warszawy, warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów, kurs samoobrony prowadzony przez instruktorów, zajęcia z doradcą zawodowym i psychologiem oraz zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i niemieckiego, na które uczestnicy otrzymują bezpłatne podręczniki. Ponadto w ramach projektu w klasie liceum ogólnokształcącego prowadzone są zajęcia z informatyki i podstaw przedsiębiorczości. Uczestnicy wszystkich zajęć pozalekcyjnych objętych realizacją projektu otrzymują ciepłe posiłki oraz dodatkowe materiały.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A