Tarnowska wigilia dla bezdomnych u Św. Rodziny
access_time 2009-12-21 13:35:22
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w tarnowskiej wigilii dla bezdomnych i potrzebujących pomocy przygotowanej przez Fundację Kromka Chleba.

W sali parafialnej Kościoła Misjonarzy odbyła się wigilia dla bezdomnych i potrzebujących pomocy, która w niedzielę 20 grudnia br. została przygotowana przez Fundację Kromka Chleba. Spotkanie i wspólną modlitwę otwierającą przedświąteczną wieczerzę poprowadził ksiądz Zdzisław Góra proboszcz parafii Św. Rodziny.

Wspólnemu łamaniu się opłatkiem i kolędowaniu przy muzyce towarzyszyły szczere emocje, na wielu twarzach pojawiły się łzy.

- Święta Bożego Narodzenia to tradycyjne dzielenie się opłatkiem. W ten mroźny wieczór, w tym gronie wszyscy poczuliśmy czym jest ono w istocie: dzieleniem się wzajemnym szacunkiem, miłością bliźniego, o czym tak często zapominamy pędząc na co dzień za swoimi sprawami… – powiedziała Anna Czech z Fundacji Kromka Chleba.

Wigilia została przygotowana dzięki środkom zebranym podczas sprzedaży specjalnych cegiełek i świątecznego chleba prowadzonej przez wolontariuszy Fundacji. W miniony piątek Fundacja przygotowała już po raz 6. tarnowska Świąteczną Zupę, która w tym roku zagościła przy tarnowskim Burku.


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A