Pomóż tym, którzy nie proszą, a bardzo potrzebują pomocy!
access_time 2009-12-10 14:33:28
Trwa SZLACHETNA PACZKA – ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która dociera do najuboższych rodzin w całej Polsce. Jeszcze dziś można wybrać z bazy na www.szlachetnapaczka.pl rodzinę potrzebującą i przygotować dla niej świąteczną pomoc, która daje nadzieję i ma moc czynienia cudów. W Małopolsce pomoc dotrze do 319 rodzin, 136 wciąż czeka na swych darczyńców.

W bazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl wciąż tysiące rodzin czekają na pomoc. Jedną z nich jest rodzina Pana Marka i Pani Joanny – wraz z 11-letnią córką Kasią mieszkają w jednopokojowym mieszkaniu. Oboje rodziców choruje: Pan Marek cierpi na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i astmę, a Pani Joanna ma zaawansowaną cukrzycę. Z powodu wydatków na leczenie, nie stać ich na podstawowe produkty, nie mówiąc już o zakupie strun do skrzypiec dla Kasi, która jest bardzo uzdolniona muzycznie.

W całej Polsce jest ponad 3 000 rodzin potrzebujących, objętych akcją SZLACHETNA PACZKA, które wciąż czekają na swoich darczyńców. – Codziennie przybywa darczyńców, jednak finał akcji zbliża się wielkimi krokami - mówi Anna Malec, dyrektor SZLACHETNEJ PACZKI. – Obawiamy się, że przy takim tempie wybierania rodzin nie damy rady pomóc wszystkim. Bez darczyńców zostanie około 1800 rodzin.

Bardzo mocno podkreślamy, że paczkę dla jednej rodziny powinno przygotowywać kilka lub nawet kilkanaście osób – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca akcji i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora SZLACHETNEJ PACZKI. – W ten sposób łatwiej zorganizować pomoc i nie jest to tak obciążające finansowo. To jedyna szansa, aby do wszystkich potrzebujących dotarła nadzieja na święta.

SZLACHETNA PACZKA jest organizowana od 2001 roku. Przed Bożym Narodzeniem wolontariusze akcji zbierają szczegółowe informacje o potrzebach ubogich osób ze swego środowiska. Zebrane informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie. W oparciu o nią organizator akcji, Stowarzyszenie WIOSNA szuka osób, które chciałyby odpowiedzieć na konkretne potrzeby, robiąc dla kogoś paczkę na święta.

Akcja trwa tylko do 10 grudnia! Już dziś wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz skuteczną pomoc, która da jej wiarę w lepsze jutro. Pomóż tym, którzy nie proszą, a bardzo potrzebują pomocy. Tak wiele zależy od Ciebie!


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A