Miasta w rozmiarze M zaoszczędziły już pięć milionów złotych
access_time 2009-10-07 16:58:01
Poznań, 7 października 2009 – Pięć milionów złotych zaoszczędzili już mieszkańcy miast biorących udział w akcji alleMIASTO. Najbardziej oszczędni są koszalinianie - w ich portfelach pozostało już ponad 360 tysięcy złotych. O kolejne miejsca walczą Słupsk i Tychy, a zaraz z nimi jest Zielona Góra i Tarnów.

W rywalizacji o miano Najbardziej Oszczędnego Miasta w rozmiarze M (90-130 tys. mieszkańców), która rozpoczęła się 1 września, biorą udział mieszkańcy Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju. Wartość i dokonywanych zakupów na Allegro jest mnożona przez odpowiadające im wskaźniki oszczędności, a następnie sumowana. Ranking oszczędności miast możemy obserwować na bieżąco na stronie www.allemiasto.pl.

Wskaźnik oszczędności został przygotowany w oparciu o badania przeprowadzone przez największą polską platformę aukcyjną Allegro przy współpracy z Ceneo.pl, Cokupić oraz firmę badawczą Estymator.

W trakcie badań zestawiono ceny 3600 produktów w tradycyjnych sklepach i w sklepach internetowych i na aukcjach. Wyniki badań wykazały, że zakupy w Internecie są tańsze średnio o 20 proc., a w niektórych grupach produktów nawet o ponad 30 proc. mówi Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro. Wielka rywalizacja w oszczędzaniu zakończy się ostatniego dnia października. Najbardziej oszczędne polskie miasto w rozmiarze M poznamy w połowie listopada, a nagrodą dla jego mieszkańców będzie Wielki Koncert Sylwestrowy sponsorowany przez Allegro, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Sofa, DJ Hugo, Mosquitoo i Maria Sadowska. Będzie też szampan, sztuczne ognie oraz konkursy – nie tylko dla Allegrowiczów!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A