IX Dzień Papieski
access_time 2009-10-07 15:06:41
Pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności" w niedzielę 11 października obchodzony będzie IX Dzień Papieski. Z tej okazji w Tarnowie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w kościele bł. Karoliny Kózkówny. W diecezji, podobnie jak w całym kraju przed kościołami przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pomaga ona w edukacji zdolnej młodzieży z rodzin potrzebujących.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia podjęła opiekę nad przeszło dwoma tysiącami młodych, zdolnych Polaków, którym brak środków na realizację marzeń o dalszej nauce. Prawie siedemset z nich to już studenci wyższych uczelni. W diecezji tarnowskiej jest 38 stypendystów, pochodzą z rodzin wielodzietnych i biednych, mieszkają na wsi lub w małych miejscowościach. Uczniowie i studenci mają dobre wyniki w nauce, biorą udział w olimpiadach, udzielają się społecznie.

Dbamy o wszechstronny rozwój młodzieży. Pieniądze, które otrzymują stypendyści pomagają im w edukacji. Jedna osoba może otrzymywać materialne wsparcie od gimnazjum, aż do końca studiów. W trosce o rozwój duchowy młodych ludzi, organizujemy także obozy, które są formą rekolekcji- mówi ks. Tadeusz Michalik diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Mówi ks. Tadeusz Michalik, diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia:
lub ->POBIERZ


Obchody Dnia Papieskiego będą miały także oprawę artystyczną. W sobotę 10 października w tarnowskiej katedrze wykonane zostanie Completorium Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w tarnowskiej katedrze. Wykonawcami będą soliści, Tarnowska Orkiestra Kameralna oraz Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses pod dyrekcja ks. Grzegorza Piekarza.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A