Powiatowe stypendia dla najzdolniejszych
access_time 2009-10-02 13:15:06
Powiat tarnowski doceni najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów przyznając im stypendia za szczególne osiągnięcia. Wnioski można składać do 20 października. Na najlepszych czekają kilkusetzłotowe dodatki. W tym roku do rozdzielenia jest aż 70 tys. zł.

Stypendium ma być formą materialnej pomocy dla najzdolniejszych uczniów i studentów, którzy zamieszkują na terenie powiatu tarnowskiego. - Zainteresowanie jest duże – o możliwość jej otrzymania młodzież pyta już od kilku tygodni – podkreśla Sylwester Gostek, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

Stypendium przyznawane jest w dziedzinach: nauki - finalistom i laureatom olimpiad przedmiotowych oraz laureatom konkursów na szczeblu co najmniej wojewódzkim, kultury i sztuki – uczniom, którzy są finalistami i laureatami konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, sportu - są medalistami zawodów co najmniej wojewódzkich lub finalistami zawodów wyższego szczebla.

Wnioski można pobrać poprzez oficjalną stronę powiatu tarnowskiego www.powiat.tarnow.pl . Tam też znajdują się regulamin oraz zasady przyznawania stypendiów. Wszystkie dokumenty trzeba złożyć do 20 października u dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych bądź w Kancelarii Rady Powiatu Tarnowskiego przy ulicy Narutowicza 38 w Tarnowie (pokój 119). Zostaną rozpatrzone do końca listopada, a stypendium uczniowie i studenci otrzymają jeszcze przed końcem roku.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A