Przegląd prasy
access_time 2009-09-28 16:20:00
Przegląd tematów jakie poruszają dzienniki lokalne: Gazeta Krakowska i Dziennik Polski.


Gazeta Krakowska 28.09.2009

W Krakowskiej po raz kolejny poruszany jest problem przekraczających prędkość i pijanych kierowców. Okazuje się, że co trzeci wypadek w Tarnowie i regionie w Tarnowie jest spowodowany przez młodych, nie mających 25 lat kierowców. Brawura, nadmierna prędkość i dodatkowo alkohol to przyczyny większości wypadków powodowanych przez "młodocianych" kierowców. Znaczna ilość wypadków jest w skutkach tragiczna. Coraz lepsze samochody i coraz gorsze umiejętności kierowców to niestety norma- pisze Krakowska.
Pojawiają się już firmy zainteresowane kupnem akcji skarbu państwa w spółkach chemicznych - w tym w tarnowskich Azotach. Inwestor, który dokona zakupu udziałów będzie dysponował więcej niż połową akcji tarnowskich spółki.


Dziennik Polski 28.09.2009

O planach budowy kolejnego ronda w Tarnowie pisze Dziennik Polskim w dodatku tarnowskim. W Urzędzie Miasta jest już gotowy projekt nowego rozwiązania komunikacyjnego w Tarnowie. Nowe rondo ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Starodąbrowskiej. Jak czytamy w Dzienniku rondo ma zostać utworzone w jeden z nadchodzących weekendów - jak tylko będzie sprzyjała pogoda.
Poza tym w Dzienniku znajdziemy informację o 25-leciu istnienia tarnowskiej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Z tej okazji w ubiegłą sobotę w Tarnowie odbyły się uroczystości poświęcone temu wydarzeniu, m.in. Msza Św. i uroczysta akademia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A