Do Kajetanowa po zwycięstwo
access_time 2009-09-18 16:04:11
W niedzielę 20 września o godzinie 16:00 UNIA Tarnów zagra na wyjeździe z LUBRZANKĄ Kajetanów.


Po 8 kolejakch rywale są na przedostatnim 17 miejscu w tabeli, zdobyli jak dotąd 3 punkty, remisując z Dalinem, w Alwerni i z Kmitą, pozostałe 5 spotkań przegrali z kretesem, a 0-9 z Hutnikiem na Suchych Stawach i 0-7 z Naprzodem u siebie to murowani kandydaci do miana "najwyzszej porażki w sezonie". Nikt jednak w Tarnowie nie księguje 3 punktów dla Unii przed meczem. Wszyscy mamy w pamięci pojedynki obu drużyn w poprzednim sezonie. Prawie rok temu sytucja wyglądała podobnie - Unia, zespół środka tabeli, jechała do Kajetanowa pewna swego, bo Lubrzanka po 9 kolejkach była bez zwycięstwa i z 3 pkt. na koncie zamykała tabelę, będąc nawet za Naptunem Końskie.

Wynik meczu zaszokował kibiców Jaskółek. Unia została pierwszą drużyną pokonaną w III lidze przez Lubrzankę, mało tego, nie zdobyła nawet honorowej bramki! Rewanż w Tarnowie był meczem o 6 punktów (Lubrzanka była w tabeli tuż przed ZKS-em), seria porażek spowodowała, że nad Unią zawisło widmo spadku, doszło też do zmiany trenera. Mecz był prawdziwą drogą przez mękę. W 67 min Lubrzanka objęła prowadzenie i tylko ogromna determinacja piłkarzy spowodowała, że w ostatnich 10 minutach Unia zdobyła 2 bramki. Wygrana tylko 2-1 spwodowała, że na koniec sezonu zespół z Kajetanowa wyprzedził Unię w tabeli lepszym bilansem bezpośrednich spotkań.

Na malutkim boisku w podkieleckiej wsi nie jeden potencjalny potentat stracił punkty. Liczymy na to, że pomni potyczek w zeszłym sezonie piłkarze Unii wybiegną w Kajetanowie zmobilizowani i od początku ruszą do szturmu na bramkę Lubrzanki. Wyniki tego zespołu jasno wskazują, że kto kalkuluje skromną wygraną, najczęściej traci.

Historia spotkań Unia - Lubrzanka:

12 X 2008
Lubrzanka - Unia 2 - 0 (1-0)

9 V 2009
Unia - Lubrzanka 2 - 1 (0-0)

Pozostałe spotkania IX kolejki:

Czarni Połaniec - Orlicz Suchedniów
Garbarnia Kraków - Hetman Włoszczowa
Puszcza Niepołomice - Juventa Starachowice
Dalin Myślenice - Beskid Andrychów
Hutnik Kraków - Glinik Gorlice
Naprzód Jędrzejów - Wierna Małogoszcz
MZKS Alwernia - Górnik Wieliczka
Lubrzanka Kajetanów - Unia Tarnów
Kmita Zabierzów - Nida Pińczów


Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A