Pozytywni ruszają z projektem
access_time 2009-06-08 09:35:59
To już trzeci grant finansowy, który otrzymało Towarzystwo Fotograficzne POZYTYWni działające w Żabnie. Tym razem fotograficy chcą przeprowadzić serię warsztatów reportażowych i zakończyć je przeglądem fotokastów.

Fotokasty- to nowa dziedzina reportażowa, która szczególnie rozwija się w Internecie. Pozwala ona połączyć reportaż fotograficzny z dźwiękowym. Postanowili się bliżej temu przyjrzeć członkowie Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni, napisać projekt, a za zdobyte pieniądze nauczyć się tworzyć takie formy wypowiedzi. Warsztaty podzielone zostały na szereg spotkań z praktykami radiowymi, prasowymi i fotograficznymi, tak aby „liznąć” warsztatu wszystkich dziedzin potrzebnych do sfinalizowania projektu.

Gościem specjalnym jednego ze spotkań ma być Mariusz Forecki, zawodowy fotograf z Poznania, współpracujący z najważniejszymi tytułami prasowymi w Polsce, a także założyciel Agencji Fotograficznej TAMTAM. Projekt zakończy się w listopadzie, a jego finał adresowany będzie do wszystkich, którzy będą chcieli zapoznać się z pracami fotografików.

Towarzystwo Fotograficzne POZYTYWni zaprasza na spotkanie inaugurujące projekt, które odbędzie się 8 czerwca 2009 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie (w sali GCI). Wspólnie z POZYTYWnymi nad projektem czuwają: Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Patronem honorowym projektu jest burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Realizacja projektu możliwa będzie dzięki wsparciu finansowemu z programu Działaj Lokalnie VII Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, która przyznała grant w wysokości 6.000 zł na realizację zadania.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A