TRUTH gościem Sekcji Sztuki Nowoczesnej
access_time 2009-06-03 09:33:19
We wtorek, 9 czerwca o godz. 18:00, gościem Sekcji Sztuki Nowoczesnej - Alfabet polski 13 - będzie TRUTH. Będziemy mieli możliwość spotkać się z artystą i poznać jego twórczość.

TRUTH - (ur. w 1984) pod tym pseudonimem ukrywa się jeden z najciekawszych polskich artystów ulicy. Jego projekty bliskie landartowi, zawsze związane z konkretnym miejscem, konsekwentnie zmierzają w stronę wizji totalnych, zupełnie osobnych na tle aktualnej sztuki polskiej. Najbardziej znany z narośli - geometrycznych układów, które zamieszcza w chaosie miejskiej architektury, często wybierając miejsca mało uczęszczane, jak wrocławskie ogródki działkowe czy opuszczone fabryki w Puławach. Ostatnie monumentalne działania we wrocławskim parku czy najnowsza realizacja na trwającym obecnie Brno Art Open'09, wyraźnie wskazują na dynamizację projektów artysty, który coraz odważniej i z większą swobodą zaznacza przestrzeń. (www.truthtag.com)

Sekcja Sztuki Nowoczesnej - Alfabet polski to pierwszy w Tarnowie intensywny projekt edukacyjny prezentujący najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia, inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki. Spotkania z artystami w każdy wtorek od 10 III do 30 VI, zakończone otwarciem wystawy prac przywiezionych przez artystów w Galerii Sekcji - przestrzeni specjalnie wydzielonej na czas trwania projektu. Zakończeniem będzie powakacyjna wystawa zbiorowa i wydanie publikacji promującej sztukę współczesną w Tarnowie i okolicach.
Szczegóły na www.galeria.tarman.pl/sekcja

BWA Galeria Miejska w Tarnowie/ Pasaż Tertila. Rynek 4/ 0146888820/

Galeria otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 10-17, w soboty 10-14.


Na zdjęciu: TRUTH, Park, Wrocław, 2008

Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A