Kibice zatrzymani po meczu
access_time 2009-06-01 14:08:30
W dniu wczorajszym po zakończonym meczu piłkarskim Unia Tarnów – Hutnik Kraków, około 100 osobowa grupa kibiców Unii chcąca dostać się do kibiców drużyny przeciwnej zaatakowała policjantów zabezpieczających mecz. Policja informuje o kolejnych zatrzymaniach.

Policjanci pilnowali by nie doszło do bezpośredniej konfrontacji wrogo nastawionych do siebie grup kibiców. Zostali obrzuceni kamieniami, kostkami brukowymi i butelkami. Zatrzymano 18 osób, z czego 6 po przesłuchaniu zwolniono. Ostatecznie zatrzymano 12 osób, w tym 5 nieletnich.

W starciach ucierpiało 2 policjantów. Został zniszczony chodnik oraz ogrodzenie stadionowe.

Kibiców pilnowało ponad 160 policjantów oraz prawie 70 ochroniarzy.

Informacja z dnia 3 czerwca

Pokłosiem niedzielnego III ligowego meczu rozegranego pomiędzy Unią Tarnów i Hutnikiem Kraków jest zatrzymanie 12 pseudokibiców Unii Tarnów, którzy obrzucili kamieniami, kostką brukową i butelkami policjantów zabezpieczających mecz.

Wszyscy zatrzymani to młode osoby w wieku od 16 do 19 lat. 5 z nich nie ukończyło 17-go roku życia, więc zgodnie z obowiązującym prawem poniosą odpowiedzialność przez Sądem Rodzinnym. Pozostałe 7 osób usłyszało zarzut udziału w zbiegowisku publicznym i dopuszczenia się zamachu na osoby oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. W dniu wczorajszym doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczeń majątkowych.

Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Zbigniew Ostrowski powołał w KMP Tarnów specjalną grupę, w skład której wchodzą policjanci pionu kryminalnego, pracujący nad sprawą niedzielnych zamieszek pod stadionem tarnowskiej Unii. Dysponują oni bogatym materiałem dowodowym, tak więc ustalenie i zatrzymanie pozostałych agresywnych pseudokibiców jest tylko kwestią czasu.

Jak podkreśla Komendant Ostrowski, będziemy zdecydowanie przeciwdziałać wszelkim przejawom bezsensownej agresji podczas imprez sportowych i bezwzględnie ścigać stadionowych chuliganów. Po zapadnięciu wyroków dochodzić będziemy także zadośćuczynień za poniesione straty.

Zachowanie z jakim mieliśmy do czynienia jest naganne i społecznie nieakceptowane. Kibice muszą mieć świadomość, że porażki ich drużyn wpisane są w rywalizację sportową, a żal po przegranym meczu i negatywne emocje z tym związane nie mogą być pretekstem do agresji wyładowywanej na kibicach drużyny przeciwnej, Policji zabezpieczającej imprezę czy innych osobach. Czas najwyższy by na naszych stadionach zagościły cywilizowane standardy zachowań.

Policja apeluje do osób mających największy wpływ na wychowanie młodego pokolenia- rodziców, nauczycieli i pedagogów - tłumaczcie młodym na czym polega idea sportu, zdrowa i prawdziwa rywalizacja, piętnujcie przejawy agresji. Policja wspiera działania wychowawcze w tym zakresie, organizując i spotykając się z młodymi podczas akcji edukacyjno-profilaktycznych.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A