Tarnowski Maraton Biblijny po raz drugi startuje u Filipinów
access_time 2009-05-21 15:51:28
W poniedziałek, 25 maja, w Kościele Księży Filipinów w Tarnowie odbędzie się II Tarnowski Maraton Biblijny. Tak jak w ubiegłym roku, każdy chętny - zapisując się wcześniej na listę - będzie mógł czytać fragment Pisma Świętego przez około 15 minut. Szacuje się, że w ciągu dwóch dni (do wieczora 26. maja) w Maratonie „pobiegnie” ponad 130 osób. Czytanie Słowa Bożego będzie trwało non stop, z przerwami jedynie na Msze Święte.

Ubiegłoroczny, I Tarnowski Maraton Biblijny, cieszył się ogromnym powodzeniem. Wzięło w nim udział 160 osób. Czytali księża, siostry zakonne, alumni Seminarium Duchownego w Tarnowie, ale przede wszystkim osoby świeckie - młodzież, ludzie w średnim wieku, seniorzy. Najmłodszym uczestnikiem Maratonu był siedmioletni Rafał Pyzik. Ubiegłoroczny Maraton zatrzymał się na pierwszym rozdziale księgi Judyty. W tym roku, uczestnicy Maratonu będą kontynuować od tego miejsca. Każdy czytający otrzyma na pamiątkę listy Świętego Pawła, aby kontynuować poznawanie Słowa Bożego również po zakończeniu Maratonu.

Organizatorzy Maratonu – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Księża Filipini – na hasło przedsięwzięcia wybrali słowa św.Filipa Neri „Nulla dies sine linea”, czyli „Żaden dzień bez linijki”. Inspirowani tymi słowami oraz Rokiem Świętego Pawła, uczestnicy Maratonu chcą na nowo otworzyć się na Słowo Boże oraz zachęcić do tego innych.

II Tarnowski Maraton Biblijny startuje w poniedziałek 25. maja o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 18:30 we wtorek 26. maja. Honorowy patronat nad Maratonem objęli Biskup Tarnowski Wiktor Skworc oraz Prezydent Miasta Tarnowa pan Ryszard Ścigała.

/MT/

Kontakt z organizatorami:
xRobert Piechnik COr - tel. 665213990, kiler@sl.pl
Iwona Ciurej (KSM) – tel. 508894307, ciureji@gazeta.pl
Mieszko Tutaj (KSM) - tel. 697911132, mieszkot@poczta.okay.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A