Recital fortepianowy w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego
access_time 2009-05-19 11:06:40
Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna zaprasza na Recital fortepianowy z okazji 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy USA i Polską. Koncert odbędzie się 22 maja (piątek) o godzinie 18.00.

Neal Larrabee (USA) wystąpi w recitalu fortepianowym z okazji 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy USA i Polską. W programie utwory m. in.: L. van Beethovena, I. J. Paderewskiego, F. Chopina, M. Ravela.

22 maja 2009r. (piątek), godz. 18.00 - Dworek I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

Wyjazd autokaru do Kąśnej Dolnej sprzed Tarnowskiego Teatru o godz. 17.00

Neal Larrabee, pianista, występował w najważniejszych ośrodkach muzycznych, w tym: w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Los Angeles, Berlinie, Warszawie, Moskwie i Petersburgu. Jego występy jako recitalisty oraz solisty z orkiestrami zdobyły uznanie krytyki. Odbywał intensywne tournée po Niemczech, Rosji, Polsce, Rumunii, Jugosławii i Argentynie. W Polsce, Larrabee stał się ulubieńcem bywalców swoich koncertów. Tu też, jego wysoko cenione interpretacje Szopena zakończyły się nagraniami, transmisjami w ogólnokrajowych stacjach radiowych i telewizyjnych, a także występami w praktycznie każdej większej sali koncertowej. W Moskwie Larrabee występował z recitalami solowymi w Sali Rachmaninowa Konserwatorium Moskiewskiego, na Państwowym Uniwersytecie Moskiewskim, w Muzeum Skriabina a także w cyklach koncertów, które odbywały się w Spaso House (rezydencji ambasadora Stanów Zjednoczonych). Jako laureat stypendium Fulbrighta na studiach w Konserwatorium Moskiewskim pod kierunkiem Stanisława Neuhausa, Larrabee stał się pierwszym amerykańskim pianistą studiującym w byłym Związku Radzieckim dzięki oficjalnemu dofinansowaniu rządowemu. Neal Larrabee studiował również z Eugene Listem w Szkole Muzycznej im. Eastmana oraz z Rosiną Lhévinne w Szkole Juilliarda, gdzie zdobył stypendium Josefa Lhévinne’a. Tytuł doktora uzyskał na Stanowym Uniwersytecie Nowojorskim w Stony Brook pod opieką Martina Canina .

Na V Międzynarodowym Konkursie Czajkowskiego w Moskwie i dziewiątym Międzynarodowym Konkursie Szopenowskim w Warszawie Larrabee zdobył wyróżnienie. Był także pierwszym pianistą, który otrzymał specjalną nagrodę im. Artura Rubinsteina jako laureat nagrody w Konkursie Fundacji Młodych Muzyków w Los Angeles. Od 1982 roku Larrabee jest członkiem kadry wykładowczej wydziału artystycznego na Uniwersytecie Connecticut, gdzie jest cenionym pedagogiem wykładającym na studiach drugiego stopnia (kończących się uzyskaniem tytułu ‘master’, odpowiednika naszego ‘magistra’, przypis tłumacza) zarówno w kraju jak i za granicą. Występuje również z Trio Fortepianowym Nowej Anglii na Uniwersytecie Connecticut.


Info: Centrum Paderewskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A