Konkurs, który owocuje nagrodami!
access_time 2009-11-06 14:43:54
W ramach kampanii społecznej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, organizowanej przez Krajową Unię Producentów Soków i współfinansowanej przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej i budżetu Polski, organizowany jest konkurs kierowany do szkół podstawowych z całej Polski pod hasłem: „Moja przygoda z warzywami, owocami i sokami”. Celem konkursu jest rozpropagowanie wśród uczniów idei zdrowego odżywiania się w oparciu o codzienne spożywanie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Dla szkół oraz dla uczestników przygotowane zostały atrakcyjne nagrody.

Rok szkolny w toku, zatem uczniowie potrzebują wiele energii. Nauka, zdobywanie wiedzy, realizacja marzeń i planów, a także codzienna zabawa z rówieśnikami wymagają od nich dużej aktywności i siły przez cały dzień. Dlatego tak ważnym zadaniem dla rodziców jest zapewnienie swoim pociechom codziennej porcji witamin, obecnych w warzywach, owocach oraz sokach. W staraniach tych wesprze rodziców konkurs kierowany do uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Moja przygoda z warzywami, owocami i sokami”.

Każdy uczeń może wziąć udział w konkursie i wykonać pracę plastyczną, kolaż, fotografię, ułożyć wierszyk lub opowiadanie na temat „Moja przygoda z warzywami, owocami i sokami”. Techniki przygotowania prac są dowolne – im większa wyobraźnia, tym lepszy i ciekawszy będzie efekt.

Warzywno-owocowo-sokowy konkurs trwa do 11 grudnia 2009 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi 10 lutego 2010 roku. Regulamin zabawy przewiduje nagrody zarówno dla szkół, jak i dla uczniów. Trzy placówki w każdym województwie, które prześlą największą – w stosunku do liczby uczniów w szkole – ilość prac, otrzymają odtwarzacze DVD wraz z filmami edukacyjnymi oraz upominki dla dzieci. Natomiast indywidualne nagrody w postaci rowerów otrzymają ci uczniowie, których dzieło zostanie najwyżej ocenione w danym województwie.

Przez cały czas trwania konkursu funkcjonuje strona www.5porcji.pl/konkurs, na której znajdą się wszystkie niezbędne informacje, np. zasady, regulamin, potrzebne dokumenty oraz aktualne informacje dla nauczycieli, rodziców i uczniów.

Ideą konkursu i zarazem całej kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” pozostaje promocja zdrowej, zbilansowanej diety oraz pokazanie dzieciom, że warzywa, owoce i soki nie tylko są zdrowe, ale mogą stać się również doskonałym pretekstem do zabawy.

Badania pokazują, że tylko 7% Polaków spożywa codziennie zalecane 5 porcji warzyw, owoców i soków. Problem ten szczególnie dotyczy dzieci, dlatego właśnie tak istotna jest ich edukacja oraz wpajanie zdrowych nawyków od jak najwcześniejszych lat. Warto sprawić, aby 5 porcji warzyw, owoców lub soku znalazło dogodne miejsce w rytmie ich dnia zarówno teraz, jak i w przyszłości, by jako dorośli sięgali po nie z ochotą.

Czas trwania konkursu: 21.09.2009–11.12.2009
Ogłoszenie wyników: 10.02.2009
Nagrody dla szkół: odtwarzacze DVD, soki, upominki
Nagrody indywidualne dla uczniów: rowery
Miejsce nadsyłania prac: Agencja Reklamowa S4 SA, ul. Rakowicka 18a, 31-510 Kraków


Szczegółowe informacji: www.5porcji.pl/konkurs

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A