Warsztaty tworzenia kartek świątecznych
access_time 2009-11-06 13:24:06
W drugiej połowie listopada, kiedy do świąt Bożego Narodzenia pozostaje jeszcze miesiąc przygotowań, proponujemy wziąć udział w warsztatach ręcznego wykonywania kartek świątecznych. To właściwy czas, aby powoli wchodzić w klimat, tych niezwykle urokliwych świąt, a zarazem bardzo ciekawa i relaksująca forma spędzenia czasu. Druga w tym sezonie propozycja pod hasłem PracOFFnia – Animacja czasu wolnego, to szansa na poznanie techniki, która wywodzi się ze scrapbookingu.

Ta technika plastyczna swoje korzenie ma w USA, gdzie jest bardzo popularna i począwszy od pierwotnego zastosowania czyli zdobienia albumów fotograficznych, rozwinęła się i jest szeroko wykorzystywana w różnych pracach plastycznych. Popularna technika kolażu też będzie miała szerokie zastosowanie podczas tworzenia kartek świątecznych. Podczas warsztatów będzie szansa na to by stworzyć niepowtarzalne wzory, a wykorzystywane do tego będą: kartony kolorowe, o różnej fakturze, papier w różnych kolorach i o różnych deseniach, tkaniny, elementy z tworzyw sztucznych, filcu, suszone elementy roślin oraz farby i kolorowe spraye. W czasie trwania zajęć w pracowni plastycznej TCK, pod bacznym okiem instruktorek, mając do dyspozycji szeroki wachlarz materiałów, korzystając z własnej wyobraźni uczestnicy będą mogli wykonać małe, unikatowe dzieła, które mogą być miłym świątecznym upominkiem dla najbliższych. Bo cóż może być cenniejszym darem, od drobiazgu, który stworzyło się własnymi siłami, wkładając w to mnóstwo serca. Warsztaty odbędą się one według harmonogramu umieszczonego poniżej.

Dwudniowe warsztaty 21-22 listopada, dla grupy I czyli osób w wieku od 16 lat,w godzinach:
Sobota, godz. 16.00-20.00
Niedziela, godz. 16.00-20.00

Dwudniowe warsztaty 23-24 listopada, dla grupa II, dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, w godzinach:
Poniedziałek, godz. 16.00-19.00
Wtorek, godz. 16.00-19.00

Opłata za dwudniowe zajęcia to 30 zł. Zapisy od 9 listopada w Biurze Obsługi TCK, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Informacje również pod numerem telefonu (014) 6 888 888 oraz na stronie www.tck.pl. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Gwarancją miejsca w grupie jest wpłata.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A