Nigel Kennedy na Szlaku Architektury Drewnianej w regionie tarnowskim!
access_time 2009-06-16 10:39:12
Podobnie jak w latach ubiegłych również i tego lata drewniane świątynie w regionie tarnowskim zamienią się w sale koncertowe. Wśród 13 koncertów muzyki dawnej z elementami tańca, śpiewu a także śpiewu gospel i muzyki operowej pod wspólnym tytułem "Muzyka zaklęta w drewnie" w całej Małopolsce, 3 koncerty odbędą się na ziemi tarnowskiej. 25 lipca w tarnowskim kościółku na "Terlikówce" a 6 i 8 sierpnia w kościółku w Lipnicy Murowanej. Atrakcją tegorocznego cyklu koncertów będzie występ światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy'ego 6 sierpnia w Lipnicy Murowanej.

Cykl letnich koncertów "Muzyka zaklęta w drewnie" to kolejne przedsięwzięcie organizowane w ramach projektu "Otwarty Szlak Architektury Drewnianej" w ramach którego m.in. 11 kościółków na terenie Tarnowa i regionu (na Burku, na Terlikówce, na Górze św. Marcina, w Skrzyszowie, Lipnicy Murowanej, Chronowie, Gosprzydowej, Iwkowej, Rajbrocie Sobolowie i Tymowej) są otwarte, do końca września, dla turystów w ciągu dnia (w czwartki, piątki i soboty).

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a organizowany przez Małopolską Organizację Turystyczną. Partnerem MOT w Tarnowie i regionie tarnowskim jest Tarnowskie Centrum Informacji. Wstęp na koncerty jest wolny. Więcej informacji na www.drewniana.malopolska.pl


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A