Tragiczny bilans minionego weekendu
access_time 2009-07-20 10:01:59
Podczas ostatniego weekendu doszło do 4 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 5 zostało rannych.


W sobotę na ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie kierująca Vw Passat, 35 letnia tarnowianka, jadąc w stronę centrum miasta potraciła pieszą, 8 letnią dziewczynkę, która wtargnęła z mostka po prawej stronie drogi na prawe naroże pojazdu. Dziecko przewiezione zostało do szpitala, jednak w wyniku urazu wielonarządowego zmarło.

W piątek w miejscowości Zaczarnie kierująca Renault 23 letnia miejscowa, jadąc od strony Woli Rzędzińskiej w kierunku Brzozówki, na łuku drogi podczas wykonywania manewru wymijania z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Man (kierujący 52 letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej), gwałtownie zahamowała, zjechała na prawo i potraciła idącą prawidłowo z przeciwnej strony pieszą, 81 letnią mieszkankę miejscowości. W wyniku poniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Kierujący byli trzeźwi.

W piątek w Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Nowodąbrowskiej z Szuszkiewicza doszło do wypadku. Kierujący Fordem Escort 36 letni mieszkaniec Tarnowa jadąc w kierunku Lisiej Góry przed wykonaniem manewru skrętu w lewo w ul. Szuszkiewicza zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia, jadącej na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Jadący za karetką Citroen Xantia, który prowadził 19 letni tarnowianin pomimo zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej podjął manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z samochodem Ford, który rozpoczął manewr skrętu w lewo. W wypadku ucierpiał kierujący Fordem (stłuczenie barku i ogólne potłuczenia), a także jego 9 letni syn- złamanie obu rąk w nadgarstkach i ogólne potłuczenia. Kierujący byli trzeźwi.

W sobotę w Radłowie, na drodze 975 kierujący samochodem Vw T4, 19 letni mieszkaniec Zaczarnia, jadący od strony Biskupic Radłowskich w kierunku Radłowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawą stronę drogi. Trzej pasażerowie ranni odwiezieni zostali do szpitala. Najbardziej ucierpiał 20 latek z Zaczarnia, który doznał wstrząśnienia mózgu, 19 latek z Nowej Jastrząbki - rany ciętej brzucha i ogólnych potłuczeń i 47 letni mieszkaniec Luszowic- urazu ramienia oraz powieki oka.

Tragicznie także zakończyła się kąpiel młodego mieszkańca Gnojnika w Dunajcu. W sobotę wraz z dwoma kolegami udał się do miejscowości Melsztyn. Cała trójka weszła darzyć kąpieli. 14 latek wtargnął gwałtownie pod powierzchnię i zniknął pod taflą wody. Na miejscu rozpoczęto akcję poszukiwawczą, z użyciem specjalistycznego sprzętu, w której uczestniczyli strażacy (w tym płetwonurkowie) z PSP Tarnów oraz strażacy ochotnicy i Policja. Została ona przerwana w sobotę około g. 20.00 ze względu na zmniejszenie przejrzystości wody. Kontynuowano ją następnego dnia. Około godziny 15.00 w niedzielę zwłoki chłopca zostały wydobyte z wody.

W sobotę wieczorem, w miejscowości Olszyny w gminie Rzepiennik Strzyżewski, 68 letni myśliwy zastrzelił się na swojej posesji z broni myśliwskiej kal. 16/70. Czynności na miejscu zdarzenia, z udziałem Prokuratora Rejonowego z Tarnowa, wykluczyły przyczynienie się od śmierci mężczyzny osób trzecich.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A