Jazzowe wieczory na tarnowskim rynku po raz drugi!
access_time 2009-07-16 15:11:48
Jazzowy Rynek, czyli II Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego, organizowany przez Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego LELIWA odbędzie się w dniach 16, 17 i 18 lipca.

W tym roku program imprezy zainauguruje czeski zespół ZaKoPlaHo Dixieland, grający od jedenastu lat standardy dixielandowe, jak również kompozycje autorstwa swoich rodaków. Popularność w Polsce zyskali występami na Zakopiańskiej Wiośnie Jazzowej. Po ich występie odbędzie się znany tarnowianom Jam-session. Początek imprezy 16 lipca o godz. 20 w Jazz-clubie Bombay Music.

Wśród atrakcji następnego dnia (17 lipca) pojawi się słowacki zespół The Original Vigas Band. Podobnie jak ZaKoPlaHo Dixieland, który też zaprezentuje się tego wieczoru, jest to grupa dixielandowa. The Original Vigas Band znany jest tarnowianom z ubiegłorocznej edycji Festiwalu. Oprócz nich na scenie pojawią się tarnowskie zespoły: Nitro Band, Big Contest Band, Leliwa Jazz Band. Nitro Band to część muzyków Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych. Mimo krótkiego czasu mają za sobą kilka udanych debiutanckich koncertów w Tarnowie i okolicach. Big Contest Band to grupa muzyków, nauczycieli, absolwentów i uczniowie ZSM w Tarnowie. Zaś Leliwa Jazz Band to działający w Tarnowie od 1978 r. zespół, będący laureatem wielu konkursów i festiwali. Całość piątkowych występów rozpocznie się o godzinie 18 na tarnowskim Rynku.

Festiwal zakończy koncert grupy MONK. Odbędzie się on 18 lipca w Kawiarni Alchemik o godzinie 20.00. Organizatorzy zatroszczyli się o urozmaicenie tegorocznego festiwalu. Zespoły, choć różne, to jednak tworzą jedną rodzinę muzyków jazzowych. A sam festiwal jest punktem kulminacyjnym tegorocznych koncertów jazzowych.


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A