Nowa drukarnia Wydawnictwa Biblos
access_time 2009-05-11 08:53:42
Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Biblos ma nową drukarnię w Tarnowie. Budynek przy kościele bł. Karoliny Kózkówny zbudowano w niecały rok. Uroczystego otwarcia w sobotę 9 maja dokonał ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc.

Do tej pory książki powstawały w niewielkich pomieszczeniach przy Placu Katedralnym. Nowa drukarnia ma ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni. Do nowej siedziby przeniesiono jedną linię produkcyjną. W planach jest powstanie dwóch kolejnych, co oznacza jeszcze większa ilość wydawanych publikacji.

"Planujemy dalszy rozwój Wydawnictwa. Ważne, że warunki pracy ulegną poprawie. W planach mamy m.in. wydanie albumu o Janie Pawle II na Sądecczyźnie. Za kilka dni kolejne książki wysyłamy m.in. do Stanów Zjednoczonych i do Ziemi Świętej" - mówi ks. Piotr Łabuda dyrektor Wydawnictwa.


Mówi ks. Piotr Łabuda dyrektor Wydawnictwa Biblos:
lub ->POBIERZ


Biblos znaczy tyle co książka. Wydawnictwo zostało powołane do życia przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego w 1990 r. Pierwszym dyrektorem został ks. Stanisław Budzik - aktualny sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. Pierwsze książki ukazały się pół roku później, w czerwcu 1991 r.

Wydawnictwo w ciągu kilku pierwszych lat istnienia przygotowało do druku ponad sto książek z dziedziny religijnej. Były to zarówno prace filozoficzno-teologiczne, jak i pozycje z kręgu szeroko rozumianej kultury chrześcijańskiej. Książki z zakresu teologii, filozofii, biblistyki i religii zgrupowane są w kilku seriach.


Mówi biskup tarnowski Wiktor Skworc:
lub ->POBIERZ


W wydawnictwie pracuje ponad 30 pracowników. Biblos ma swoje księgarnie w Tarnowie, Dębicy i Krynicy. Punkty sprzedaży działają m.in. w Krakowie, Warszawie, Kielcach i Katowicach. Książki można także zamawiać przez Internet.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A