Tarnowskie "Święto Gulaszu" - 24 maja! UWAGA - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2009-05-19 12:31:10
Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. kolejny raz podejmuje się organizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Święto Gulaszu”, które w roku ubiegłym zadebiutowało z ogromnym sukcesem gromadząc ok. 15 tys. osób.KONKURS! Zaproszenia rozlosowane!

Mieszkańcy Tarnowa i okolic ciepło i z ogromnym zainteresowaniem przyjęli tą imprezę postrzegając ją jako świetną okazje do przybliżenia walorów kultury węgierskiej, ale również jako propozycję spędzenia wolnego czasu, rodzinnie na łonie natury w zabawowo – konkursowej oprawie.

Bogaty, ciekawy i różnorodny program artystyczny pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie (liczne kiermasze, konkursy, występy sportowe, muzyczne, taneczne itp.). Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wszystkie akcenty dotyczące kultury węgierskiej zarówno kulinarne degustacje gulaszu i wina, jak i konkursy tematyczne oraz występy grup ludowych i rockowych z Węgier.

Ideą imprezy jest promocja kultury węgierskiej pod egidą dania narodowego jakim jest gulasz. Zaproszeni restauratorzy z Węgier i Polski rywalizują w konkursie na najsmaczniejszy gulasz, zaś uczestnicy imprezy walczą o atrakcyjne nagrody (np. wycieczkę do Budapesztu).

Kolejne „Święto Gulaszu” odbędzie się 24 maja 2009 roku na stadionie Klubu Sportowego „Błękitni” w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 32.

Nazwa imprezy „Święto Gulaszu” nawiązuje do popularnych imprez promujących lokalne wyroby spożywcze (np. „Święto fasoli” (Zakliczyn), „Festiwal pierogów” (Kraków), „Święto karpia” (Wierzchosławice), Tarnów chce promować głównie kuchnię węgierską (nie tylko tytułowy gulasz) również wina węgierskie. Wyroby będą przygotowywane zarówno przez restauratorów i producentów żywności z Węgier jak i z regionu tarnowskiego. Oprócz tego na rozstawionych na terenie obiektu stoiskach prezentowane będą wyroby regionalne z Tarnowa i okolic. Przede wszystkim będzie to jednak okazja do zapoznania się z kulturą węgierską oraz zestawienia jej z elementami kultury polskiej.

Podczas imprezy planowane są występy zespołów z Węgier. Będzie to zespół folklorystyczny prezentujący lokalną muzykę i taniec (z uwzględnieniem różnic kulturowych między poszczególnymi regionami) . Obok nich na scenie pojawią się przedstawiciele lokalnych inicjatyw: tarnowska grupa rockowa ANVISION, a także szkoły tańca czy kluby sportowe. Impreza umożliwi zatem skonfrontowanie dorobku kulturowego Węgier i regionu tarnowskiego (zarówno w dziedzinie folkloru jak i współczesnych odmian popkultury – muzyka rockowa dobrana z dbałością o wysoki poziom artystyczny).
Na koniec wystąpi gwiazda wieczoru – STACHURSKY.

Podczas imprezy planowany jest:

- konkurs dla restauratorów i producentów żywności na najsmaczniejszy gulasz,
- konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych (powiązane tematycznie z Węgrami),
- kiermasz z lokalnymi produktami,
- występy zespołów młodzieżowych,
- występy grup węgierskich (folklorystycznej),
- pokazy tańca w wykonaniu klubu tanecznego EMIKA,
- pokazy sportowe (judo, karate),
- pokaz akrobacji motocyklowej,
- koncert tarnowskiego zespołu rockowego ANVISION,
- GWIAZDA WIECZORU STACHURSKY,
- pokaz sztucznych ogni.

Atrakcyjne nagrody będzie można zdobyć w konkursach:

1.Konkurs TEDDY BEAR /do wygrania roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez Studium Języków Teddy Bear/.
2.Konkurs „Węgierskie Klimaty” /do wygrania wycieczka do Praga-Wiedeń-Budapeszt dla dwóch osób ufundowana przez Biuro Podróży Triada/.
3.Konkurs TOP 8000 /do wygrania drukarka i inny drobny sprzęt komputerowy/.
4.Konkurs sprawnościowy Browarów TYSKICH /do wygrania piwo i gadżety Browarów Tyskich/.
5.Konkurs WIA-LAN /do wygrania kosiarka i nawozy sztuczne/.Rozwiązanie konkursu!

Otrzymaliśmy bardzo wiele zgłoszeń do konkursu. Mogliśmy niestety wylosować tylko 7 osób, które mogą odebrać zaproszenie na imprezę. Są to:

- Andrzej Ślęzak,
- Łukasz Walkowicz,
- Elżbieta Rymanowska,
- Patrycja Gajewska,
- Leszek Opiela,
- Alicja Truchan,
- Jakub Korus.


Zaproszenia można odbierać codziennie (do piątku) w godzinach 9.00 do 18.00 w siedzibie firmy Integra (Tarnów, ul. Graniczna 8a). Należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Dodatkowo osoby, które zwyciężyły otrzymają wiadomość e-mail z dokładnymi informacjami.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy wszystkich na Święto Gulaszu!


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A