Tarnów najEFEKTYwniejszy
access_time 2009-01-08 16:12:00
Już po raz drugi zwycięzcy konkursu Samorząd na „6” spotkali się na Ogólnopolskim Forum Edukacyjnym EUROAKADEMIA organizowanym przez Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY z Poznania. Laureatem z województwa małopolskiego został Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Tym sposobem samorządowcy powiatu tarnowskiego powtórzyli ubiegłoroczny sukces.

Zwycięstwo tarnowian w silnej małopolskiej konkurencji pokazuje determinację i zaangażowanie samorządowców oraz dbałość o oświatę. Zmobilizowanie do jeszcze większego wysiłku pozwoliło im wznieść się na wyżyny i otrzymać przysłowiową „6” w ocenie dyrektorów podległych samorządowi placówek oświatowych. Pamiętając, że „szkoła nauczycielem stoi” starali się, nie zapominając o rozwoju infrastruktury, słuchać środowiska nauczycielskiego. Dzięki temu w odpowiedni sposób wykorzystano fundusze. Zwycięzcy postawili również na promocję edukacji w mediach oraz realizację własnych projektów. Bez wątpienia fakty te przyczyniły się do powtórnego tryumfu w konkursie Samorząd na „6”.

Przypomnijmy, że konkurs Samorząd na „6” organizowany jest od 2 lat przez Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY z Poznania. Jego główną ideą jest pobudzenie działań samorządów do wspierania promocji podległych im placówek oświatowych oraz pozyskiwania dla nich nowoczesnych pomocy naukowych i oprogramowania. Unikalne w konkursie jest to, że po raz pierwszy to dyrektorzy szkół mają możliwość oceny swoich mocodawców. Ocena ta jest najważniejszym kryterium przyznawania zwycięstwa w poszczególnych województwach.

Uhonorowanie laureatów wyróżnieniami i nagrodami następuje co roku podczas Ogólnopolskiego Forum Edukacyjnego EUROAKADEMIA. W tym roku odbyło się ono 10 grudnia w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. EUROAKADEMIA, choć jest okazją do podsumowania całorocznej pracy Centrum EFEKTY, daje przede wszystkim unikalną dziś okazję do dyskusji nad rozwiązaniami systemowymi. Dlatego podczas forum samorządowcy przedstawiali własne rozwiązania oraz wymieniali się doświadczeniami. Mieli także możliwość spotkania się z przedstawicielem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz uczestnictwa w panelach poświęconych tematyce rozwoju oświaty. Dzięki temu EUROAKADEMIA po raz kolejny stała się płaszczyzną wymiany wiedzy i doświadczeń.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A