Przegląd prasy
access_time 2009-01-07 15:26:05
Dzisiejszy przegląd prasy: co znajdziemy w lokalnych dodartkach do Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego oraz o czym pisze Tygodnik Temi w najnowszym numerze.

Lokalnie

Dziennik Polski 7.01.2008

Dzisiejsze wydanie Dziennika Polskiego tak jak wszystkie media porusza kwestię rosyjskiego gazu. Jak to odnosi się do naszego regionu i Tarnowa? Dziennik pisze, że jedna z największych firm naszego regionu będzie za niedługo w większej mierze uniezależniona od dostaw rosyjskiego gazu. Azoty planują wspólną inwestycję z PGNiG, która umożliwi przesył gazu z miejscowych-lokalnych złóż.
W dzisiejszym wydaniu znajdziemy również informację o zbliżającym się finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - czytamy o przygotowaniach sztabu przy Szkole Szczepanika.

Gazeta Krakowska 7.01.2008

Odwołanie wicestarosty tarnowskiego - to główny temat w lokalnym dodatku do Gazety Krakowskiej. Trzech radnych obwinia wicestarostę o "utratę" dodatkowych 9 mln zł na inwestycje w powiecie (w Krakowie odrzucono jeden z ważnych wniosków Starostwa). Mieczysław Kras nie zamierza zwalniać współpracownika - więcej o sporze w dzisiejszej Krakowskiej.
"Okno życia w Tarnowie" - jak informuje gazeta pojawi się już w marcu w naszym mieście. Jak czytamy w artykule jest to inicjatywa diecezji, która ma być odpowiedzią na hasło roku duszpasterskiego: "Otoczmy troską życie". Okno życia zostanie otwarte przy skrzyżowaniu ulic Mościckiego i Sikorskiego, w klasztorze sióstr Józefitek.

TEMI 7.01.2008

"Śmierć pod lodem" - to artykuł w najnowyszym numerze Temi, opisujący dramat dwóch mężczyzn, którzy utonęli w zeszłym tygodniu. Sprawa była bardzo głośna, została opisana przez wszystkie lokalne i ogólnopolskie media. Temi opisuje przebieg akcji ratunkowej oraz autorka próbuje wyjaśnić, jak doszło do tej tragedii.
W tygodniku przeczytamy również o objawach kryzysu finansowego w Tarnowie, a właściwie ich braku, jeśli chodzi o konsumpcję i świąteczne zakupy mieszkańców. Świadczą o tym m.in. przepełnione markety i domy towarowe jak również zysk sprzedawców-porównywalny z tym z przed roku.
"Rozbudowa i nowy sprzęt" - to czeka Szpital Specjalistyczny im. Szczeklika w Tarnowie. Jak czytamy w Temi szpital zostanie w 2009 roku zmodernizowany: m.in. zostanie przebudowany oddział intensywnej terapii oraz pojawią się nowe urządzenia na bloku operacyjnym.
Więcej na powyższe tematy i wiele innych informacji w najnowszym wydaniu tygodnika TEMI.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A