Eurosan i Luxtorpeda pożegnali się z 1 ligą
access_time 2009-01-07 14:32:29
Kto na na drugim, a kto na trzecim miejscu? Tak brzmiało pytanie przed ostatnią kolejką "Tarnowskiej Ligi Futsalu EXPERT Roczniak". Walczyły o nią ekipy Rock N` Roll/Redruk i EXPERT Roczniak. Obie zgromadziły tyle samo punktów, a w bezpośrednim pojedynku dwukrotnie zwyciężali "rockandrollowcy" i to oni byli w komfortowej sytuacji. Najpierw swoje zmagania rozpoczęli "eksperci", którzy "zmietli" Tubek Granit pokonując ich aż 16-2!

Trudno wytypować wśród zwycięzców najlepszego zawodnika, gdyż wszyscy zagrali po prostu na wysokim poziomie, ale wyróżnić można najskuteczniejszego zawodnika, a był nim Paweł Potok strzelając pięć bramek. Zadanie dla "rocka" było więc oczywiste - muszą wygrać spotkanie z Westovią Okna Pawłowski. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando "żabek", gdzie po bramkach Witolda Szczurka i Mirosława Malika wygrywali 2-1. Rock N` Roll grał jednak konsekwentnie do końca i dopiął swego w drugiej odsłonie. Po dwóch strzelonych bramkach objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Czwarte miejsce utrzymał Car Service, który przegrał z Control Process 8-9. Efektem takiego wyniku były fatalne błędy w defensywie, jak i samych golkiperów. To jednak "automatycy" więcej tych błędów wykorzystali i tym samym zapewnili sobie grę w barażu o utrzymanie.

W tym samym barażu, "rzutem na taśmę" znalazł się Inter-Gaz. Będąc na ostatnim miejscu musiał wygrać bezpośredni mecz z Luxtorpedą Soki Pysio i Eurosan musiał przegrać z Tad-Bud Team. Obydwa te warunki zostały spełnione. Najpierw Eurosan mimo prowadzenia 3-2 (2x Piotr Kot, Ireneusz Minor - Eurosan) nie zdołali obronić choćby remisu, który dawał im pewność gry w barażu. Wyrównującego gola na 1.32 min. przed końcem uzyskał Daniel Myśliwiec, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadzenie Tad-Budowi zapewnił Tomasz Ogar. Zatem o spadku miał decydować bezpośredni pojedynek "interu" z "pysiami". Dwie bramki Łukasza Ludwy ułożyły mecz dla Inter-Gazu, choć bramka Adama Markiewicza (zdj) zachwiała tą pewność. Zaraz jednak sytuacja ponownie opanowana, gdy do siatki trafił Marcin Kucharzyk i Rafał Bryl. W meczu o prestiż AZS PWSZ pokonało Gawro 6-4.


Info: Tarnowska Liga Futsalu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A