"Przygody Koziołka Matołka" - premiera 11 stycznia
access_time 2009-01-05 16:56:08
11 stycznia o godz. 16.00 na Dużej Scenie tarnowskiego teatru kolejna premiera - "Przygody Koziołka Matołka" wg Kornela Makuszyńskiego.

Reżyseria: Sławomir Gaudyn
Adaptacja i scenografia: Grzegorz Janiszewski
Muzyka: Adam Prucnal
Teksty piosenek: Krystyna Wodnicka
Przygotowanie wokalne: Elżbieta Kuzemko-Rausz
Aktorzy: Przemysław Sejmicki – Koziołek Matołek, oraz Jolanta Januszówna, Anna Lenczewska, Grzegorz Janiszewski, Robert Żurek.

Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (autora tekstu) i Mariana Walentynowicza (twórcę kolorowych rysunków) w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci z 1933 roku. Koziołek Matołek to postać kultowa, mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera nie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta obrazkowa powieść należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej.

Fabuła książeczek (a powstała ich cała seria: "120 przygód Koziołka Matołka", "Druga księga przygód Koziołka Matołka", "Trzecia księga przygód Koziołka Matołka" i "Czwarta księga przygód Koziołka Matołka") sprowadza się do podróży bohatera po całym świecie w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa, jedynego miejsca na świecie, gdzie podkuwają kozy. Przygody są oczywiście niezwykłe i absolutnie nieprawdopodobne, koziołek jest sympatyczny i łatwowierny, śmieszny, niezdarny i głupiutki. Na podstawie książeczek Kornela Makuszyńskiego stworzyliśmy nasz tarnowski spektakl pt. "Przygody Koziołka Matołka" - opowiadają twórcy.

Ceny:

- bilet normalny - 18 zł,
- bilet ulgowy - 15 zł,
- bilet zbiorowy - 12 zł (grupa 20 osób).


www.teatr.tarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A