Przegląd prasy
access_time 2009-01-05 18:49:14
Dzisiejszy przegląd prasy - co o Tarnowie pisze Gazeta Krakowska i Dziennik Polski.


Lokalnie

Dziennik Polski 05.01.2009

Dziennik Polski prezentuje dziś serię fotografii z minionego, 2008 roku. Okiem fotoreportera gazeta przedstawia najciekawsze i najważniejsze wydarzenia dla Tarnowa z każdego miesiąca ubiegłego już roku.
Lokalny dodatek pisze dziś także o tradycjach lotniczych w Tarnowie, a właściwie ich braku. Okazuje się, że jedną z głównych przeszkód są Zakłady Azotowe, nad którymi obowiązywała strefa bezpieczeństwa uniemożliwiająca latanie nad tymi terenami. Jak podaje Dziennik w całym naszym regionie jest 5 prywatnych samolotów oraz jeden prywatny śmigłowiec. Awionetki są głównie właśnością biznesmenów. W przyszłości Aeroklub planuje inwestycje na terenie lądowiska przy ul. Lotniczej.

Gazeta Krakowska 05.01.2009

W tarnowskim dodatku do dzisiejszego wydania Krakowskiej czytamy o ataku zimy, a co za tym idzie, bardzo złych warunkach dla kierowców w naszym powiecie. Jak pisze gazeta strażacy z Tarnowa kilkanaście razy wyjeżdżali do różnego rodzaju kolizji. W domach dla bezdomnych z powodu niskich temperatur brakuje miejsc noclegowych. W "Gazecie Tarnowskiej" przeczytamy także o kwestii wcześniejszych emerytur pracowników Zakładów Azotowych. Bez porozumienia ze zwoąznami zawodowymi może nie dojść do wypłaty obiecywanych wcześniej premii. Tak czy inaczej pracę ma stracić 250 osób.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A