Przegląd prasy
access_time 2008-10-17 15:50:43
Dzisiejszy przegląd prasy. Drugi pomnik Jana Pawła II w Tarnowie, 10 lat powiatu tarnowskiego oraz Regionalny Port Lotniczy Tarnów - to główne tematy poruszane w podsumowującym tydzień wydaniu dodatku o Tarnowie do "Gazety Krakowskiej".

Lokalnie

Gazeta Krakowska - (Gazeta Tarnowska) 17.10.2008

Temat z pierwszej strony - "Spiżowy papież", czytamy w artykule o odsłonięciu nowego pomnika Jana Pawła II. Przy kościele bł. Karoliny stanął drugi tarnowski pomnik polskiego papieża. Pierwszt pomnik, obok katedry, był pierwszym pomnikiem Jana Pawła II w Polsce, II na świecie. Z artykułu dowiadujemy się więcej szczegółów o historii tarnowskiego pomnika, oraz o przesłankach wybudowania kolejnego, na tarnowskich falklandach.

W dodatku do "Gazety Krakowskiej" również o powiecie, a dokładniej o 10 latach istnienia powiatów w Polsce. 10 lat temu powstał Powiat Tarnowski, składający się z 16 gmin, w skład których wchodzi aż 209 miejscowości. O pracy samorządu na początku, o tym co zmieniło się w naszym regionie po przekształceniu go w powiat, oraz co istotne jakie inwestycje przeprowadzono na przestrzeni tych 10 lat - w artykule "Tak się samo-rządzi".

Ciekawym tematem wydaje się być lotnisko w Tarnowie. W gazecie znajdziemy m. in. szczegóły o planach województwa na budowę portu lotniczego w Tarnowie. Okazuje się, że budowę lotniska wpisano do strategii województwa. Urząd Miasta czyni starania, aby lotnisko obok Tarnowa stało się rzeczywistością.

Polska i Świat

Gazeta Krakowska 17.10.2008

"Ile kosztują nasze urzędy - to temat z pierwszej strony, analizujący koszty pracy urzędów w województwie małopolskim. Który urząd kosztuje Państwo najmniej, a który pochłania najwięcej środków?
W numerze także opis uroczystości obchodzonych podczas wczorajszej rocznicy wybory Karola Wojtyły na papieża: czuwania, koncerty, msze św - tak m.in. obchodzono ten dzień w Krakowie.
"Rzeczpospolita pluskiew" - z artykułu dowiadujemy się o rosnących uprawnieniach Policji - będzie można podsłuchiwać każdego, czytać smsy i maile. Takie założenia ma przygotowana już ustawa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A