Dziesięcioletni uczeń Szkoły Muzyków Rockowych Kevin Mielawczyk Laureatem Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego w Opolu
access_time 2008-10-11 19:06:56
Sympatyczny brzdąc Kevin Mielawczyk ma dziesięć lat i chodzi do zwykłej tarnowskiej podstawówki. Jest jednak coś, co wyróżnia go spośród rówieśników. Nie biegnie razem z kolegami prosto po lekcjach na boisko, by zagrać w piłkę, nie ślęczy godzinami przed telewizorem, lecz pracuje. Pracuje nad sobą. Kevin jest młodym perkusistą i co najciekawsze, nie ma nic wspólnego ze Szkołą Muzyczną, od której zaczyna większość przyszłych muzyków.

Z nieocenioną pomocą rodziców, którzy sprezentowali mu pierwszy zestaw perkusyjny w wieku siedmiu lat Kevin samodzielnie stawiał pierwsze muzyczne kroki, jednak potrzebował kogoś, kto wprowadzi go w tajniki tego instrumentu. Okazało się, że wcale nie musiał daleko szukać. Bardzo celnie trafił do Szkoły Muzyków Rockowych, która od piętnastu lat prężnie działa w Tarnowskim Centrum Kultury, uczy i wychowuje młodych muzyków w klasach gitary, basu i perkusji. To doskonałe miejsce dla każdego, kto bez często traumatycznych przeżyć związanych ze Szkołą Muzyczną, chce nauczyć się grać.

Kadrę nauczycielską Szkoły Muzyków Rockowych na przestrzeni lat zasilało wielu znakomitych muzyków, aktualnie jest ich trzech: Piotr Smoleń (gitara), Paweł Mazur (bas), Bartłomiej Rojek (perkusja). Mija już ponad rok, od kiedy Kevin szlifuje swój talent pod okiem nauczyciela w klasie perkusji S.M.Rock, Bartłomieja Rojka, którego zdolności dydaktyczne, wykształcenie (aktualnie jest przed obroną pracy magisterskiej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Katowickiej AM) oraz zdobyte doświadczenie (współpraca m.in. z P.M. Elektric Quartet, Markiem Piekarczykiem, Wojtkiem Klichem, Markiem Stryszowskim, Kasią Moś. Performance perkusyjny Drums Collective wraz z Sylwestrem Malinowskim) przekładają się na efekty.

Wiosną br. Kevin wraz z zespołem po raz pierwszy w życiu wystąpił na prawdziwej scenie podczas koncertu promocyjnego S.M.Rock. Było to dla niego gigantyczne przeżycie, które zaraziło go pragnieniem grania, motywując do jeszcze bardziej wytrwałego ćwiczenia. Jak mówi Bartłomiej Rojek, „(...)Kevin Ma atomowy cios, on będzie kimś wielkim (...)”. Dalsza praca, cotygodniowe lekcje oraz bezustanne wsparcie rodziców przynoszą kolejne rezultaty. 10 października Kevin wraz ze swoim ojcem pojechał do Opola, by wziąć udział w udział w Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym. Tam, obok wielu zdolnych młodych perkusistów, w kategorii wiekowej do 10 lat stanął do konkursu. Jego zadaniem było wykonanie trzy minutowej solówki na zestawie perkusyjnym. Kevin wzbudził niesamowity podziw zarówno uczestników, publiczności, a także zacnego Jury, w którego skład wchodzili najlepsi na świecie perkusiści.

W Opolu Kevin otrzymał nagrodę specjalną przyznaną przez Nick’a De Virgilio. Wielki sukces małego człowieka. A to dopiero początek... Trzymamy kciuki za Kevina i życzymy dalszych sukcesów!

Koncert S.M. Rock, w którym wystąpi Kevin Mielawczyk już 28 listopada w Piwnicach TCK.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A