Pożar stolarni w Skrzyszowie
access_time 2008-10-02 13:07:15
29 września, o godz. 13.18 Dyżurny MSK w Tarnowie przyjął zgłoszenie o pożarze nieużytkowanego kurnika w miejscowości Skrzyszów. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane zastępy PSP w Tarnowie oraz jednostki OSP z terenu gminy Skrzyszów. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów pożarem objęta była cała powierzchnia wewnątrz murowanego budynku.

Jak się okazało w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej budynek był wykorzystywany jako zakład stolarski do produkcji mebli oraz w drugiej niewydzielonej części jako magazyn maszyn rolniczych. W budynku znajdowały się maszyny stolarskie do obróbki drewna, farby, rozpuszczalniki, lakiery, materiały do produkcji mebli, oraz maszyny rolnicze ciągniki, prasa, rozrzutnik, kosiarka rotacyjna.

Strażacy uratowali część socjalną obiektu oraz ciągnik rolniczy, który został wyciągnięty z płonącego budynku. Dodatkowym utrudnieniem było niewystarczające zaopatrzenie wodne, dlatego do akcji sukcesywnie dysponowane były ciężkie samochody gaśnicze jednostek OSP z terenu powiatu które dowoziły wodę. Działania w których udział brało 9 zastępów PSP, 10 zastępów OSP z KSRG, 4 zastępy OSP, łącznie 104 strażaków, oraz pogotowie ratunkowe i policja zostały zakończone o godz. 20.43.

Spaleniu i zniszczeniu uległ budynek oraz maszyny i materiały stolarskie które były w nim składowane. Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego pieca na paliwo stałe którym ogrzewano budynek. Łączne straty w wyniku pożaru oszacowano na około 500 tyś złotych.


Info i zdjęcia: KM PSP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A