Powiat tarnowski pomoże samorządom poszkodowanym przez trąbę powietrzną
access_time 2008-10-01 12:38:46
Powiat tarnowski pomoże samorządom poszkodowanym przez trąbę powietrzną, która w połowie sierpnia przeszła nad Opolszczyzną. Rada Powiatu zdecydowała o przekazaniu 10 tys. zł powiatowi strzeleckiemu. Pieniądze przeznaczone zostaną na odbudowę zniszczonej infrastruktury bądź pomoc ludziom poszkodowanym przez nawałnicę.

15 sierpnia cztery miejscowości powiatu Strzelce Opolskie zostały spustoszone przez trąbę powietrzną. Wiatr uszkodził setki budynków - kilkadziesiąt zostało zupełnie zniszczonych lub nadaje się do wyburzenia. Wielu mieszkańców Balcarzowic, Błotnicy Strzeleckiej, Sieroniowic i Zimnej Wódki pozbawionych zostało nie tylko dachu nad głową, ale dorobku całego życia. Straty oszacowano na co najmniej 60 mln zł.

To wielka tragedia tamtych mieszkańców, którzy niejednokrotnie stracili dorobek całego życia. Jak możemy, tak pomagamy pamiętając, że powiat tarnowski także był wspierany przez inne samorządy po powodziach, które miały miejsce w 1998 i 2001 r. – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Pieniądze zostaną przelane na konto wskazane przez poszkodowany samorząd. O tym, jak zostaną rozdysponowane, zdecydują włodarze powiatu strzeleckiego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A