Rozpoczęła się budowa hali w Radłowie
access_time 2008-09-26 10:24:22
Po hali w Wojniczu, przyszedł czas na Radłów. Rozpoczyna się tam budowa kolejnej hali sportowej przy szkole prowadzonej przez powiat tarnowski. Teren przekazano właśnie wykonawcy. W pierwszym etapie wyburzone zostaną nie użytkowane budynki dawnej wozowni, w której mieściła się niewielka sala gimnastyczna a także pomieszczenia gospodarcze.

Radłowska hala ma być mniejsza niż ta w Wojniczu. Będzie miała 12 na 24 metry. – Wreszcie wszystkie nasze szkoły będą miały sale gimnastyczne, uczniowie będą mogli ćwiczyć w normalnych warunkach – mówi starosta tarnowski Mieczysław Kras. – Dlatego budowa sali w Radłowie będzie ostatnią na tak duża skalę inwestycją w edukacji. Hala w Radłowie będzie kosztowała 2,1 mln zł. Ma zostać oddana do użytku na koniec 2009 r. Jednak wykonawcy nie wykluczają, że – jeżeli dopisze pogoda i tempo prac będzie dobre – nastąpi to wcześniej. - Nie ukrywam, że cieszylibyśmy się, gdybyśmy mogli rok szkolny 2009/2010 zainaugurować w nowej hali – dodaje Józef Trytek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie.

Hala, podobnie jak wszystkie takie obiekty przy szkołach powiatu tarnowskiego, będzie posiadać pełne zaplecze sanitarne i magazynowe. Ciekawostką jest fakt, że do ogrzewania budynku używana będzie energia pochodzącą z pompy ciepła. Warto dodać, że w przyszłym miesiącu zostanie oddana do użytku - budowana od 2006 r. - hala przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Otwarcie połączone zostanie z powiatowym dniem edukacji narodowej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A