Przegląd prasy
access_time 2009-01-02 10:34:33
W prasie podsumowania ubiegłego roku oraz próby przewidzenia co czeka nas w przyszłym.


Lokalnie

Temi 31.12.2008

W ostatnim wydaniu tygodnika znajdziemy informacje m.in. o tym, gdzie można wybrać się na narty - zima przybyła do nas w końcu, zatem miłośnicy sportów zimowych mają co robić. O możliwościach uprawiania narciastwa w okolicach Tarnowa oraz o zagranicznych miejscowościach narciarskich czytamy w dwóch artykułach.
W Święto Polskiego Wina, organizowane we Wrocławiu konkurs win wygrał mieszkaniec Wesołowa z gminy Zakliczyn - pisze Temi. Wino z okolic Tarnowa zostało uznane jako najlepsze w Polsce.
W Temi podsumowanie kulturalne roku 2008 - czy rok był porażką czy sukcesem dla kultury Tarnowa? Na pewno nie zabrakło imprez kulturalnych w ubiegłym roku. Tygodnik pisze o odrodzeniu Mościckiego Centrum Kultury i jego coraz ciekawszej ofercie kulturalnej, a także chwali działalność BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie.

Gazeta Krakowska 2.01.2009

W tarnowskim dodatku również znajdziemy podsumowanie ostatnich miesięcy - co przyniósł miniony rok dla Tarnowa? Krakowska wylicza m.in. sprawę związaną z Górą Św. Marcina i jej właścicielami, obchody 90. rocznicy odzyskania niepodległości wraz z wizytą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego czy też praktycznie niekończące się korki i zamieszanie komunikacyjne w mieście.
W Krakowskiej znajdziemy informację o tym, jak Sylwestra spędzały ważne osobistości regionu - Ryszard Ścigała, Roman Ciepela, Urszula Gacek - to tylko niekóre nazwiska znanych osób, które pojawiają się w artykule "VIP na przełomie roku".
Kolejne podsumowaniu roku - podsumowanie sportowe - znajdziemy w Sportowym bilansie roku 2008.

Dziennik Polski 2.01.2009

Dziś w Dzienniku Polskim o zwolnieniach w tarnowskich firmach. Po redukcjach zatrudnienia w hutach szkła problem kryzysu zaczyna dotykać przemysł chemiczny - pisze Dziennik. Azoty Tarnów planują, że z pracy dobrowolnie lub przymusowo odejdzie 250 pracowników. Zakłady Mechaniczne od kilku miesięcy również starają się uporać z problemem zwolnień grupowych. Sytuacja w budownictwie ma nie być aż tak zła.
W dzisiejszym wydaniu również podsumowanie roku 2008 - czytamy o najważniejszych wydarzeniach dla Tarnowa i regionu. W tarnowskiej kolumnie sportowej obszerny wywiad z Sebastianem Ułamkiem - wychowankiem Włókniarza Częstochowa, który będzie w tym roku jeździł dla żużlowej Unii Tarnów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A