Tragedia w Tarnowie - dwóch mężczyzn utonęło pod lodem
access_time 2008-12-29 21:57:30
Kilka godzin trwała akcja ratunkowa - 10 zastępów straży pożarnej i siedmiu nurków szukało w lodowatej wodzie glinianki niedaleko ul. Dwernickiego, dwóch mężczyzn, pod którymi załamała się tafla. Obaj nie żyją. Oficjalna informacja KMP Tarnów z dnia dzisiejszego. Ofiarami są mieszkańcy Tarnowa.

Wczoraj w Tarnowie, na stawie „Glinianka” w okolicy ul. Piłsudskiego pod trzema chłopcami w wieku od 10 do 13 lat załamał się lód. Chłopcy wpadli do wody, po czym dwóch z nich wydostało się z wody o własnych siłach, a trzeci wydostał się dzięki pomocy jednego z kolegów stojącego na brzegu.

W tym samym czasie na lód z innej strony stawu weszli dwaj nieznani mężczyźni, którzy chcieli udzielić pomocy tonącemu chłopcu. Mężczyźni widząc, że ostatni z chłopców wyszedł już z wody zawrócili w kierunku brzegu, jednakże w drodze powrotnej załamał się pod nimi lód i wpadli do wody.

W wyniku działań podjętych przez służby ratownicze wyłowiono z wody ciała dwóch mężczyzn o nieustalonej tożsamości. Są to mężczyźni w wieku 35-40 lat, szczupłej budowy ciała. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia tożsamości obu mężczyzn.

Jak poinformowała dziś po południu tarnowska Policja: "W wyniku czynności prowadzonych przez policjantów KMP w Tarnowie ustalono, że ofiarami tragicznego wypadku do jakiego doszło w dniu 29 grudnia 2008 r. na tzw. "Gliniance", byli dwaj mieszkańcy Tarnowa w wieku 31 i 32 lat.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A