Brydż wspaniałą rozrywką na Jesień Życia
access_time 2008-11-27 12:54:07
Zapraszamy na spotkanie inaugurujące Zajęcia Brydża Towarzyskiego w ramach UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU, które odbędzie się w dniu 28.11.2008 w godz. 17.15-19.45 w MWSE przy ul. Szerokiej. Chęć udziału w grupie początkujących zgłosiło już 20 osób! Zajęcia będą miały charakter sympatycznych spotkań towarzyskich.

Kurs nauki gry w brydża dla wszystkich tych, którzy cenią sobie piękne tradycyjne wartości i skuteczne nowoczesne metody!

Co daje gra?
Grę ogromnie cenią sobie najstarsi spośród nas! W USA średnia wieku brydżystów wynosi 70 lat, a więc jasno z tego wynika, że grają ludzie mocno sędziwi nie rzadko po osiemdziesiątce, a nawet starsi! Z całym szacunkiem i bez cienia sarkazmu można rzec, że brydż trzyma ich przy życiu! I rzeczywiście dzięki uprawianiu sportów umysłowych mózg jest aktywny do późnych lat życia. Natura samej gry, a w istocie rzeczy jej praktyczna niepowtarzalność, z uwagi na ilość możliwych wariacji przyczynia się do podniesienia stopnia atrakcyjności i tym samym zminimalizowania znużenia. Kombinacja technicznych umiejętności, intuicji i psychologii sprawia, że brydż jest w stanie totalnie zaabsorbować naszą percepcję odrywając od codziennych spraw i przynieść poprzez przygodę towarzyskich zmagań relaks i wytchnienie. Oto dlaczego na Zachodzie tak skutecznie wykorzystuje się brydża jako terapię po traumatycznych przeżyciach.

Na czym polegają zajęcia?
„Poprzez zabawę” czyli naukę praktyczną gry w brydża z minimalnych naciskiem na teorię. W liczbach to wygląda następująco: 15 minut teorii i 120 minut gry nadzorowanej polegającej na tym, iż wszyscy uczestniczący w zajęciach grają w tym samym czasie tymi samymi starannie uprzednio przygotowanymi kartami. Dzięki tej symultanicznej metodzie prowadzący dociera do wszystkich jednocześnie obserwując poczynania i instruując kiedy trzeba. W trakcie kursu następuje naturalna progresja jeśli chodzi o zakres i skalę trudności materiału szkoleniowego. Kursanci mogą się zatem cieszyć grą do woli już od pierwszych chwil relaksując się w przyjemnej atmosferze, a przede wszystkim doskonaląc nieodzowne umiejętności techniczne przy wzajemnym szacunku zarówno dla partnera jak i przeciwnika, gdzie naczelną dewizą jest zasada fair play i gdzie również ceni się wysoką kulturę osobistą oraz poczucie humoru. To samo odnosi się do turniejów! Łagodna forma nie nachalnego instruktażu mam nadzieję zaspokoi Państwa oczekiwania!


Info: Krzysztof Ziewacz

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A