"PERIHELLIUM" oraz "LILI MARLENE" w koncercie z cyklu Kultura Be! Rozwiązanie konkursu!
access_time 2008-12-04 15:10:07
5 grudnia 2008, o godz. 19.00 zapraszamy do Piwnic TCK na koncert w ramach Niezależnej Sceny Młodych – „KULTURA Be”, podczas której przed publicznością wystąpi tarnowska formacja PERIHELLIUM, a w roli gościa wieczoru wrocławska grupa LILI MARLENE. Rozwiązanie konkursu!


Początek koncertu -19.00.
Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w Biurze Obsługi TCK, Rynek 5.


KULTURA Be, czyli Niezależna Scena Młodych to cykl koncertów, podczas których swoją twórczość prezentują młodzi wykonawcy z Tarnowa i regionu. Podobnie jak w poprzednim sezonie artystycznym każdy koncert zwieńczony zostanie występem „gościa wieczoru”, wykonawcy, który na swoim koncie ma już dorobek fonograficzny bądź zaistniał na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

Lili Marlene to zespół który powstał w 2000 roku we Wrocławiu, założony przez Norberta i Kubę. Po paru zmianach personalnych skład się ustabilizował i w obecnym grają od roku 2003. Z pierwszego dema, zatytułowanego "We Leave Nothing" (2002) pochodzi m.in. utwór "Lili Storm", który od razu zyskał uznanie słuchaczy radiowej Trójki. Drugie demo "No More Lili Marléne" ukazuje rozwój muzyczny grupy. Trafiło m.in. w ręce zespołu Myslovitz, który zaprosił Lili Marléne jako support na kilka ze swoich koncertów - na każdym z nich zespół bardzo dobrze przyjmowany był przez publiczność. Poza koncertami u boku Myslovitz, Lili Marléne występowali między innymi z takimi zespołami jak: Cool Kids Of Death, eM czy Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach. W 2005 roku zakwalifikowali się do finału Trójkowego plebiscytu "Ekspresowe Otwarcie", co zaowocowało nagraniem konkursowej piosenki "Nigdy więcej" w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz występem na Heineken Open'er Festival. Poza tym w 2005 roku zagrali na Festiwalu Filmowym "Era Nowe Horyzonty" w Cieszynie oraz na festiwalu polsko-niemieckiej muzyki niezależnej w Stuttgarcie, gdzie spotkali się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez polską, jak i niemiecką publiczność.

W tym samym roku wystąpili też na Festiwalu C2C oraz na Dziesięcioleciu zespołu Myslovitz otwierając imprezę. W lutym 2006 r. zagrali koncert w studiu im. A. Osieckiej, który był emitowany na żywo na antenie radiowej "Trójki". Również w 2006 utwór „Emptiness Sleepless” został wydany na składance Piotra Stelmacha "3maj z nami II". Zespół brał też udział w trasie promującej płytę. W marcu 2007 roku ich utwór pt. "Arogancky" ukazał się na składance "Piotr Stelmach prezentuje - Offensywa". W 2007 roku Lili Marléne wydało długo oczekiwany przez fanów debiutancki album zatytułowany po prostu „Lili Marlene”.

Zespół ma swój oryginalny styl, który wyróżnia ich na polskiej scenie muzycznej; w brzmieniu słychać powiew Zachodu w połączeniu ze słowiańską duszą. Największą energię zespół oddaje na koncertach, na których bardzo dobrze sprawdza się gitarowe granie uzupełnione delikatnym, a zarazem zadziornym wokalem. Melancholia, sprzęganie gitar, energia, spójność - tego warto posłuchać na koncertach Lili Marléne!

Skład zespołu:

Norbert Cieślik - wokal
Jakub Zublewicz - gitara, wokal
Wojtek Tyralski - gitara, bass
Kornel Karwasiński - bass, gitara
Łukasz Wójcik – perkusja
Perihellium - wszystko zaczęło się na początku 2004 roku. Z inicjatywy gitarzysty Gerarda Wróbla powstaje zespół łączący w sobie elementy rocka, metalu i muzyki progresywnej. Po okresie intensywnych prób i eksperymentów muzycznych zespół debiutuje 9.01.2005 na koncercie WOŚP w Tarnowie. 11.02.2005 grupa wygrywa Przegląd Zespołów Rockowych organizowany przez Tarnowskie Centrum Kultury w Tarnowie. Zespół rozpoczyna koncerty na scenie tarnowskiej i rzeszowskiej zyskując wiele pozytywnych opinii. Po zmianach personalnych ostatecznie z końcem roku 2006 skład tworzą: Gerard Wróbel - gitara, Bartek Bachula - bas oraz Seweryn Błasiak - perkusja.

W ciągu 3 miesięcy przygotowano materiał na debiutancką płytę. 15 lutego 2007 r. Perihellium rozpoczyna rejestrację materiału. Wokal, jeszcze wtedy gościnnie, nagrywa Marcin Sułek. Dla potrzeb nagrania do przygotowanych przez Gerarda Wróbla partii klawiszowych midi, barwy dobiera Grzegorz Kasprzyk z IMP Studio. W tym też studiu odbywa się proces miksowania i masteringu płyty. Początkiem września 2007 światło dzienne ujrzała płyta: „The New Beginning”. W lutym 2008 zespół podpisuje kontrakt płytowy z wytwórnią Insanity Records. 10 marca 2008 ma miejsce premiera płyty „The New Beginning” w Polsce, premiera płyty w Niemczech, USA i Kanadzie przypada na lipiec 2008. Płyta zostaje przyjęta bardzo życzliwie i ciepło zyskując wiele pozytywnych recenzji.

Album zawiera 5 oryginalnych i rozbudowanych kompozycji, połączonych ze sobą tajemniczą warstwą liryczną. Każdy utwór to opowieść jednej postaci. Pochodzą one z różnych światów, wymiarów a nawet czasów. Spotykają się w zawieszeniu między światami próbując zrozumieć, gdzie i kim są. Historie, które opowiada zespół mają wymiar ponadczasowy i nie dają się zamknąć w sztywne ramy, pozostawiając wiele miejsca na interpretacje i przemyślenia.

Muzyka Perihellium łączy w sobie elementy wielu gatunków muzycznych. Zdecydowanie "wyrywa" się z konwencji utartych schematów. Inspiracje dla grupy można odnaleźć w twórczości takich zespołów jak: Dream Theater, Symphony X, Metallica, Slipknot, Iron Maiden, Pink Floyd, Tool, Nightwish. Wpływy tych artystów pozwoliły stworzyć styl i obrać indywidualny i kierunek, w którym podąża grupa.Rozwiązanie konkursu!

Wśród nadesłanych zgłoszeń wylosowaliśmy jedną osobę, która otrzymuje dwuosobowe zaproszenie na koncert. Zaproszenie otrzymuje:

-Anna Matzner.

Wejściówkę można odebrać w TCK, przed koncertem.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A