"Pogórzanie" z nagrodą starosty
access_time 2008-11-25 14:30:01
Obchodząca w tym roku jubileusz 40-lecia działalności kapela „Pogórzanie” z Jastrzębiej w gminie Ciężkowice uhonorowana została nagrodą starosty tarnowskiego. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach i przeglądach w całej Polsce. „Pogórzanie” od 40 lat rozsławiają tradycje regionu niemal na całym świecie.

Założona przez lekarza stomatologa Mieczysława Króla, kapela za autentyczność i wysoki poziom artystyczny została doceniona m.in. prestiżową nagrodą Oskara Kolberga. W skład zespołu wchodzą także żeńska i męska grupa śpiewacza, które na równi z kapelą pochwalić się mogą swoimi sukcesami artystycznymi. Od kilku lat przy „Pogórzanach” działa zespół „Mali Jastrzębianie”. Dzieci kultywują tradycje i zwyczaje z Pogórza i niewykluczone, że w przyszłości staną się członkami dorosłej kapeli.

Wręczając „Pogórzanom” nagrodę starosta M. Kras podkreślił, że ceni i zna kapelę od lat i jest pod wrażeniem jej dorobku artystycznego. – Można Was śmiało nazwać „ambasadorami powiatu tarnowskiego”, bo rozsławiacie go w kraju i za granicą. Jestem wdzięczny również za to, że kultywujecie tradycje ludowe i przekazujecie je następnym pokoleniom – powiedział starosta podczas uroczystości 40-lecia działalności „Pogórzan”. Kapela została uhonorowana przez starostę nagrodą w wysokości 4.5 tys. zł.


Info: Starostwo Powiatowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A