Powstanie nowe osiedle mieszkaniowe w Tarnowie
access_time 2008-09-17 14:55:56
ABM INVEST TARNÓW (spółka deweloperska z Grupy ABM SOLID) podpisała z giełdową firmą budowlaną ABM SOLID umowę na wykonanie osiedla mieszkaniowego w Tarnowie. Pierwszy z trzech budynków ma powstać do końca 2009 r. Wartość umowy to 37,8 mln zł netto.

Na działce o powierzchni ponad 12,6 tys. m kw. (w okolicy ul. Rydza Śmigłego w Tarnowie), należącej do spółki ABM INVEST TARNÓW, ma powstać osiedle mieszkaniowe o łącznej powierzchni użytkowej ponad 12.171 m. kw. W trzech budynkach mieścić się będzie 201 lokali mieszkaniowych, 11 usługowych oraz 227 miejsc parkingowych i garażowych.

Za wybudowanie osiedla odpowiedzialna będzie spółka ABM SOLID. Podpisana z ABM INVEST TARNÓW umowa dotyczy budowy budynków mieszkaniowych, razem z lokalami usługowymi, garażami, infrastrukturą i instalacjami. Wartość kontraktu to 37,8 mln zł.

Rozpoczęcie robót budowlanych przewidziane jest jeszcze we wrześniu br. Projekt realizowany będzie w 2 etapach. W ramach pierwszego etapu, do końca 2009 r. powstanie pierwszy budynek. Dwa kolejne budynki mają zostać ukończone do 30 października 2010.

- Nasze spółki deweloperskie realizują swoje projekty zgodnie z zamierzeniami. Firma ABM INVEST podpisała już w czerwcu z wykonawcą umowę na wykonanie osiedla w warszawskiej Białołęce. Teraz ABM INVEST TARNÓW przystąpił do realizacji swojego projektu, w Tarnowie. Dzięki temu, że zrealizuje go ABM SOLID, nasza Grupa osiągnie podwójne korzyści – mówi Marek Pawlik, Prezes ABM SOLID.

- Projekt w Tarnowie jest dla nas bardzo obiecujący. Lokalny rynek cechuje znaczący popyt na nowe mieszkania, a podaż jest wciąż ograniczona – mówi Danuta Rybarczyk, prezes ABM INVEST TARNÓW.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A